Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija ir izstrādājusi piedāvājumu 9.klašu skolēniem visā Latvijā

Neraugoties uz valstī izsludināto ārkārtas situāciju un attālinātajām mācībām, arī 9. klašu skolēniem jau šobrīd ir jādomā par izvēli, kādu izdarīt pēc pamatizglītības iegūšanas. Izvēloties vidusskolu, skolēnam ir jāpieņem lēmums, kuri ir tie mācību priekšmeti un joma, kas viņu interesē visvairāk. Šos mācību priekšmetus skolēns apgūs padziļināti un tiem tiks veltīta vairāk kā puse no mācību laika 12.klasē.

Šobrīd Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija ir izstrādājusi savu piedāvājumu, ar kuru aicina iepazīties 9.klašu skolēnus visā Latvijā. Veidojot piedāvājumu, tika veiktas aptaujas un apzinātas skolēnu intereses. Viena no jomām, kura interesē skolēnus, ir sports. Valkā ir visas iespējas, lai skolēni sevi pilnveidotu dažādos sporta veidos, piemēram, volejbols, florbols, futbols, vieglatlētika, ložu šaušana, badmintons. Īpašs piedāvājums ir basketbolistiem - mācīties “VEF Basketbola Akadēmijā Valkā”.

Sākusies sportistu uzņemšana “VEF Basketbola Akadēmija Valkā” un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā jaunajai 2020./21. gada sezonai un mācību gadam.

Cieši sadarbojoties Akadēmijai un ģimnāzijai, jaunajā mācību gadā desmitās klases skolēniem ir izveidots piedāvājums “Sporta klase”, kur mācību process un treniņu grafiks ir pakārtots sportistam. Būtiski, ka sportistiem tiek nodrošināta dzīvesvieta skolas dienesta viesnīcā, kas atrodas 5 minūšu attālumā no skolas.

“VEF Basketbola Akadēmija Valkā” piedalās:

  • Ramirent LATVIJAS BASKETBOLA LĪGĀ;
  • Jaunizveidotajā 3x3 JAUNATNES BASKETBOLA LĪGĀ;
  • VIDZEMES BASKETBOLA LĪGĀ;
  • LATVIJAS JAUNATNES BASKETBOLA LĪGĀ;
  • STARPTAUTISKOS TURNĪROS.

VEF BASKETBOLA AKADĒMIJA VALKĀ ir dibināta 2019. gadā kā basketbola internāts Valkas pilsētā. Treniņu process notiek internacionālā vidē. Komandas sastāvā ir vairāki Jaunatnes izlašu dalībnieki un kandidāti. Valkā ir radīti vieni no labākajiem apstākļiem Latvijā. Akadēmijas galvenais treneris ir Jānis Butāns, kurš ir sertificēts FIBA basketbola treneris (FIBA EUROPE COACHING CERTIFICATE) un ar pieredzi strādājot ar dažāda vecuma Jaunatnes puišu izlasēm. Komandai ir piesaistīts fizioterapeits un fiziskās sagatavotības treneris.

2019. gada vasarā tika atvērta renovēta dienesta viesnīca ar 90 gultas vietām, numuriņi ir vienvietīgi un divvietīgi. Ir pieejamas trīs basketbola zāles, stadions un svaru zāle. Sportistiem tiek nodrošināta ēdināšana trīs reizes dienā. Pamatskolas un vidusskolas izglītības programmas apguve notiek Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā.

10.klašu skolēniem Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā ir iespēja izvēlēties vienu no vidusskolas piedāvājumiem:

  • Sports un komunikācija (sporta klase)
  • Medicīna un inženierzinātnes
  • Uzņēmējdarbība un loģistika

Sīkāka informācija pa tālruni 64707271 vai 28352437, vai sūtot ziņu uz [email protected].

20200505-1225-vef-un-skola-mazs.jpg

Izglītība