Valkas Mākslas skolas audzēkne iegūst otro vietu skolēnu darbu konkursā “Sibīrijas bērni”

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību Latvijas vēsturei, 1941. gada 14. jūnija un 1949. gada 25. marta vardarbīgajām un nelikumīgajām piespiedus izsūtīšanām uz Sibīriju, komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds “Sibīrijas bērni” katru gadu rīko zīmējumu un sacerējumu konkursu “Sibīrijas bērni 1941”.

Konkursa kopējā tēma ir Latvijas vēsture – 1941. un 1949. gada deportācijas. Tā mērķis ir bērnos un jauniešos veicināt un uzturēt interesi par Latvijas un tās tautu vēsturi komunistiskā padomju režīma okupācijas laikā.

Pagājuša mācību gadā 2.kursa Valkas Mākslas skolas audzēkne Sofija Golubova mācību priekšmeta - zīmēšana ietvaros piedalījās fonda izsludinātajā zīmējumu konkursā un 1. grupā (6 – 10 gadi) ieguva godalgoto 2. vietu.

"Lepojos ar Sofiju. Audzēkne pati visu lieliski izdarīja, kopā ar vecākiem izzināja tēmu un skaisti veica uzdevumu. Manuprāt, ļoti sarežģīta tēma, bet viņa bija labi sagatavojusies. Liels paldies vecākiem par atbalstu darba veidošanā!" stāsta skolotāja Daiga Soloveiko.

Šī gada 17. augustā fondā “Sibīrijas bērni” notika zīmējumu un sacerējumu konkursu laureātu apbalvošana. Pēc tam konkursu laureāti bija uzaicināti tikties ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu Rīgas pilī, kur izvietota ceļojošā izstāde “Sibīrijas bērni” un konkursa laureātu zīmējumi.

Kā liecināja fonda “Sibīrijas bērni” vadītāja Dzintra Geka-Vaska - šogad ir vislielākais iesniegto darbu skaits kopš konkursa dibināšanas, un darbi izskatās pārliecinošāki ne tikai skaitā ziņā, bet arī izpildījuma kvalitātē.

2021. gada zīmējumu konkursa skolēniem „Sibīrijas bērni 1941/1949” rezultāti aplūkojami ŠEIT.

Izglītība