Valmieras Dizaina un mākslas skola izsludina komiksu konkursu “Pirms un pēc …”

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV), sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, izsludina komiksu konkursu par tēmu “Pirms un Pēc…” Konkursa mērķis ir veidot priekšstatu par grafisko zīmējumu, ilustrāciju, komiksu daudzveidību Latvijā un pasaulē. Tāpat attīstīt bērnu un jauniešu fantāziju un radošumu, iesaistot viņus ikdienas dzīves notikumu vērošanā un attēlošanā.

Konkursā aicināti piedalīties bērni un jaunieši no Vidzemes reģiona, sākot no 7 gadu līdz 20 gadu vecumam. Darbi tiks vērtēti 3 vecuma grupās.

Lai piedalītos konkursā, autoriem jārada vizuāls stāsts secīgu attēlu formā (4 – 9 kadri) par tēmu “Pirms un pēc”. Komiksa žanrs, darba tehnika, stils un krāsu skaits netiek ierobežots. Darbi iesniedzami elektroniski uz adresi [email protected]. Konkursa darbu iesniegšanas termiņš ir 7. maijs.

Konkursa nolikumu iespējams izlasīt šeit.

Godalgoto darbu autori saņems balvas no pasākuma atbalstītājiem – maiznīcas “Liepkalni”, tirdzniecības centra “Valleta”,  SIA “Apgāds Zvaigzne ABC” un “Swedbank” AS.

Konkursa darbus vērtēs VDMV izveidota profesionālu mākslinieku un mākslas izglītības profesionāļu žūrija.

Konkursa rezultātu paziņošana notiks 17. maijā!

Lai gan komiksi pastāv kopš 19. g.s. beigām, zīmīgi, ka tieši pēc -. Lielās depresijas tie kļuva īpaši populāri un sabiedrībā iemīļoti. Komiksa zelta laikmets aizsākas līdz ar Supermena parādīšanos 1938. gadā, kuru izveidoja Jerry Siegel un Joe Shuster, un tas tiek uzskatīts par vienu no atpazīstamākajiem komiksu varoņiem. Drīz pēc tā radās līdzīgi ar slepenu identitāti apveltīti varoņi ar pārcilvēciskām spējām – Betmens, Brīnumsieviete u.c.

VDMV ir akreditēta pašvaldības mākslas un dizaina izglītības iestāde, kas īsteno licencētas un akreditētas vidējās, profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas. Skolas programmas un metodikas ir tradīcijās balstītas un mijas ar mūsdienu jauninājumiem un tehnoloģijām.

20210401-1249-24812-komiksu-konkurss-202

Izglītība