Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēl var pieteikties mācībām Valkas Jāņa Cimzes mūzikas skolā

Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņi, vecāki un skolotāji uz pirmo skolas dienu pulcējās aizvadītajā sestdienā. Jaunajā mācību gadā skolas pedagogu saimei piepulcējusies klavierspēles skolotāja Elita Čaplinska.

Skolas direktore Līga Veinberga uzsver, ka profesionālās ievirzes skolās, kāda ir arī mūzikas skola, skolēnu skaits stabilizējas visu septembri. Pašlaik profesionālās ievirzes programmās mācīsies 101 audzēknis, bet divās sagatavošanas klasēs – gandrīz 20 bērnu. Direktore aicina mācībām mūzikas skolā vēl pieteikties vispārizglītojošo skolu 1.–3. klašu skolēnus, jo vēl ir dažas brīvas vietas sešgadīgo apmācību programmās.  

Ar audzēkņiem strādās 16 pedagogi, tostarp E. Čaplinska. Viņa ir ieguvusi bakalaura grādu Daugavpils universitātē un var strādāt par klavierspēles skolotāju. E. Čaplinska būs arī koncertmeistare. 

L. Veinberga ir gandarīta, ka jaunajā mācību gadā klarnetes klasē uzņemti divi audzēkņi. Viņus skolos Raimonds Reinholds.
Aizvadītajā svētdienā Vidzemes mūzikas skolas direktori, tostarp L. Veinberga, piedalījās izglītojošā seminārā Cēsīs, kur pārrunāja jaunā mācību cēliena aktualitātes. Direktore uzteic mūzikas skolas 4. flautas klases audzēkni Elzu Zausku, kura Vidzemes koncertzālē muzicēja kopā ar Vidzemes kamerorķestri. Skolniecei tā bijusi vienreizēja pieredze, jo ierastā klavieru pavadījuma vietā viņai vajadzēja spēlēt kopā ar pieaugušajiem kamerorķestra mūziķiem. 

“Tā bija pieredze, pārdzīvojums un piedzīvojums. Elza nospēlēja labi,” slavē L. Veinberga.

Izglītība