Zinību dienas svētku gājiena galamērķis – dvīņu pilsētu Valkas un Valgas centrs 9

Trešdien, 1.septembrī, Valkas ielās un dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgā centra laukumā bija jūtama pacilājoša un gaiša svētku noskaņa – jau par tradīciju kļuvušais Zinību dienas svētku gājiens vijās uz jauno dvīņu pilsētu centru, nevis uz Lugažu laukumu kā iepriekšējos gados.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga atzina, ka jaunais laukums ir piemērots šādiem pasākumiem, kurā vienkopus sapulcējās visi – vairāk nekā seši simti – audzēkņi, gandrīz sešdesmit pedagogi un bērnu vecāki. Vienīgi pietrūcis, ka gājienu nepavadīja Valkas pilsētas pūtēju orķestris, kas kļuvis jau par daudzu pilsētā un pagastos notiekošo svētku neatņemamu sastāvdaļu. 

Direktore uzskata, ka jaunais mācību gads iesācies cerīgi, jo skolas gaitas uzsākuši 54 pirmklasnieki. Daļa 12. klases skolēnu  padziļināti apgūst matemātiku, bet otra grupa ir vispārizglītojošā. Kas attiecas uz daudzu Latvijas skolu problēmu – pedagogu trūkumu – ģimnāziju tas nav skāris. Taču skolas administrācija jebkurā laikā ar atplestām rokām darbā pieņems angļu valodas un sporta pasniedzējus. L. Kreicberga skaidro, ka pašlaik skolā strādā pieci angļu valodas un seši sporta skolotāji, bet viņiem ir liela darba slodze. “Ziemeļlatvija” interesējās, vai, pirms 1. septembra nododot siekalu testus, kāds skolēns vai pedagogs ir saņēmis pozitīvu rezultātu. Direktore atklāj, ka pozitīvs rezultāts bijis diviem skolēniem un vienam pedagogam, bet pagaidām uztraukumam nav pamata, jo inficētie ievēros visus noteikumus, tā nepieļaujot tālāku koronavīrusa izplatību. L. Kreicberga uzskata, ka galvenais ir saglabāt mieru, stingri ievērot epidemioloģiskos noteikumus un uzsākt klātienes mācību darbu. Viens no pirmajiem skolotāju uzdevumiem būs apzināt robus zināšanās, jo iepriekšējais mācību gads lielākoties bija aizvadīts, mācoties attālināti. Tāpat būs jāsāk ar mācību vielas atkārtošanu un tikai tad varēs apgūt jauno vielu. L. Kreicberga uzskata, ka ilglaicīgā atrašanās izolētībā bērniem nākusi par sliktu, tāpēc skolā būs jāpievērš uzmanība, lai bērni socializētos un mācītos saskarsmi. Taču jau pirmajā skolas dienā daudzi atzinuši, ka sēdēt skolas solā un komunicēt ar klasesbiedriem un skolotājiem ir vislabākais, kas vien var būt.

“Tie jaunieši, kuri domā ar galvu, saprot, cik svarīga nozīme ir klātienes mācībām,” atzīst L. Kreicberga.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija 2021./22. mācību gadā:

• mācās 608 skolēni, pirmsskolas izglītības grupu “Mazie ģimnāzisti” apmeklē 23 bērni,
• nokomplektētas trīs 1. klases,
• 1.a klasi audzina skolotāja Estere Saide-Ķimene,
• 1.b klasi – Gaļina Švabe,
• 1.c klasi – Laima Varte,
• 12. klasē mācās 34 skolēni – klases audzinātājas ir Vineta Skutāne un Irina Ziemiņa,
• strādā 59 pedagogi.

Komentāri 9

bezugunsnavdumu

Nabaga bērni ar puķēm gāja uz skolām, tad ar puķēm uz laukumu, tad atpakaļ. Viss lai tikai krauklis varētu ES padomei aizsūtīt atskaiti, ka šīs laukums ir vajadzīgs un 3 miljoni nav izmesti vējā.

Kāpēc gāja garām SuperAlko nevis baznīcai un bijušās Rauskas mājai?

Kad Rauskas mājas vietā tiks uzlikta atmiņas plāksne?


Nākamgad nāksies iet arī garām zaudētavai bijušā kinoteātra ēkā?

Pierast pie Valkas vērtībām.

pirms 14 dienām, 2021.09.05 12:45

bezugunsnavdumu

Varbūt arī liel izmēra karogu pārvietot jaunā laukumā? Tur vismaz viņam būs vieta un īstais gods.

Nevis stāvēt kaun pilnā leninekļa vietā, kur īsti arī vēja nav lai plīvot.

pirms 14 dienām, 2021.09.05 12:47

konnaoja

Jaunais laukums uz robežas tagad topā, pat skolas fizkultūras nodarbības tiek tur novadītas, jo acīmredzot sporta laukumi un angāri tam nav piemēroti. Es gribētu, lai promenādē atļauj krāmu tirgu pilsētas iedzīvotājiem, kā tas ir daudzās rietumvalstīs, kur samaksājot noteiktu dalības maksu var tirgot gan vecus traukus, gan velosipēdus utt.

pirms 14 dienām, 2021.09.05 13:03

bezugunsnavdumu

ja zini vismaz 10-20 tirgotājus labāk sarunā ar Selver vadību. Ātrāk būs. Krauklis acīmredzot aizmirsa, ka tirgus pie Superalko tikai uz brīdi bija, līdz atklās jaunu centru.

Atklāja, bet tirgum vietas nav, un trīs raibās būdas bojā Baznīcas skatu, ja gribās nobildēt to saules izgaismoto.

pirms 13 dienām, 2021.09.06 14:37

konnaoja

""“Tie jaunieši, kuri domā ar galvu, saprot, cik svarīga nozīme ir klātienes mācībām,” atzīst L. Kreicberga." Vai šī iestādes vadītāja gadījumā nav covid-19 noliedzēja?

pirms 14 dienām, 2021.09.06 09:36

bezugunsnavdumu

Protams, jo ja neklatienē, par ko maksa't tās algas skolotājiem, kruas neko neiemāca.

Senu sen bija jāmācās neklatienē. Kad bērnam ērti noklausās lekciju, atbild uz jautājumiem un brīvs, reiz periodā tests. Kurš gribēs macīsies, kurš nē laidīs luni un, galugalā stroikā arī padaipriņesi amatnieki ir vajadzīgi un maximā kastes pašas neleks plauktos. Nevis tupēt no 8 līdz 3, jo skolotājiem tak jānotup darbadiena, lai aurot par mazām algām.

Ko reāli skola dod bērnam, ko viņš nevar iegūt attalināti? Ja bērns bremze, cik skolotāju gatavi palikt ar viņu pēc stundām lai iemācīt, nevis divnieku ielikt un domāt, ka tas nav viņa lieta.

pirms 13 dienām, 2021.09.06 14:41

bezugunsnavdumu

Mājaš bērns lekciju vismaz varēs klausīties divas un trīs reizes.
Bet skolā neviens skolotājs otro reizi neskaidros par velti.

pirms 13 dienām, 2021.09.06 14:43

bezugunsnavdumu

Un reālā ekonomija būs. Skolas slēgt pavisam.

Lekcijas gatavos superprofesionāli skolotāji, kuri saprot priekšmetu, nevis bubina pēc grāmata,s itkā bērns mājās lasīt neprot, jo vienu lekciju var dot visai valstij, tam nevajag skolotāju armiju, lai katrs gatavotu paviršo un sliktās kvalitātes lekciju, skolotājas nejēgas - lasīt zemenes.

pirms 13 dienām, 2021.09.06 14:45

bezugunsnavdumu

Agrāk cilveki ar 4 klasēm skaitījas gudri. Tagad 12 par maz, un vajag vēl gadus 5 nobendēt lai piera'dit ka neesi ***, un tāpat tas negarantē labu vietu dzīvē.

Visā tā skološanās viena lielā afēra. Izcilnieks ar zelta medālu var būt nekas un divnieku karalis nodarbināt izcilnieku.

pirms 13 dienām, 2021.09.06 14:47

Izglītība