Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

4. jūnijā notiks Vidzemes un Latgales novadu pūtēju orķestru svētki

2011. gada 4. jūnijā plkst. 17.00 Smiltenes Jāņukalna estrādē notiks Vidzemes un Latgales novadu pūtēju orķestru svētki. Tajos piedalīsies 18 pūtēju orķestri - kopā ap 500 mūziķu, un Smiltenes ģimnāzijas koris LIDO (diriģente Valda Sedola).

Koncertā tiks atskaņoti Gunāra Ordelovska, Eduarda Rozenštrauha, Jura Karlsona, Pētera Butāna, Raimonda Paula un Valta Pūces oriģinālskaņdarbi, kā arī latviešu tautas dziesmu aranžējumi. Skaistajā mazpilsētā Smiltenē kopš seniem laikiem krustojušies tirgotāju ceļi, taču šodien tā ir Ziemeļvidzemes kultūras un izglītības centrs. 4. jūnijā svētku laikā tā kļūs par skanīgu un skaļu tikšanās vietu Vidzemes un Latgales novadu pūtēju orķestriem.

Jau no plkst. 12.00 pūtēju orķestri spēlēs Smiltenes ielās un laukumos, savukārt plkst. 17.00 Jāņukalnu estrādē sāksies svētku koncerts. Plkst. 22.00 estrādē notiks zaļumballe.

Latgales novadu pārstāvēs pūtēju orķestri: BALVI (diriģents Egons Salmanis), KĀRSAVA (diriģents Aldis Kise), VIKORDS (diriģents Romāns Ivanovs), KRUSTPILS (diriģents Aleksandrs Piļščikovs), LUDZA (diriģents Vladimirs Vaščenkovs), Preiļu novada jauniešu pūtēju orķestris (diriģenti Oļegs Koļesņičenko un Roberts Višķeris), Jēkabpils pilsētas pūtēju orķestris (diriģents Harijs Zdanovskis) un profesionālais pūšaminstrumentu orķestris RĒZEKNE (diriģenti Sergejs Sergejevs un Jānis Pavlovskis).

No Vidzemes novada orķestriem svētkos muzicēs: Smiltenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Pēteris Vilks), Gulbenes kultūras centrs pūtēju orķestris (diriģents Jolands Andževs) pūtēju orķestri TĀLAVAS TAURĒTĀJS (diriģenti Gvido Brenčevs un Jānis Akulis), SIGNĀLS (diriģents Mārtiņš Birnis), ENKURS (diriģents Arnis Šmitiņš), STRENČI (diriģents Jānis Kaģis), LEMISELE (diriģenti Viesturs Ozols un Uģis Gicēvičs), NEIBĀDE (diriģents Miervaldis Leja), kā arī pūtēju orķestri SALASPILS un BIRZGALE (diriģents Laimonis Paukšte).

Svētku mākslinieciskie vadītāji - Pēteris Vilks, Guntis Kumačevs un Egons Salmanis. Virsdiriģenti - Sergejs Sergejevs, Jolands Andževs, Harijs Zdanovskis un Gvido Brenčevs un Jānis Puriņš.

Koncerta īpašie viesi - Zemgales novada virsdiriģents Raitis Ašmanis un Kurzemes novada virsdiriģents Artūrs Maculēvičs.

Koncertu vadīs Aigars Runčis.

Lietus gadījumā svētku koncerts notiks Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā.

Vidzemes un Latgales pūtēju orķestru svētkus rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību.

Atbalsta - Balvu, Gulbenes, Kārsavas, Krustpils, Ķeguma, Limbažu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Rūjienas, Salaspils, Strenču novada pašvaldības, kā arī Salacgrīvas novada dome, Saulkrastu novada dome, Jēkabpils pilsētas dome, Rēzeknes pilsētas dome un Valmieras pilsētas dome.

Kultūra un Izklaide