Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicinājums atcerēties barikādes pirms 20 gadiem 6

2011. gada janvārī aprit 20 gadi kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem republikas novadiem.

1991. gada barikāžu muzejs aicina atcerēties barikādes pirms 20 gadiem, piedalīties atceres pasākumos un barikāžu dalībniekus dalīties atmiņās par šo laiku.

Atceres pasākumi Rīgā sāksies ceturtdien, 13. janvārī ar izstādes „Doms. 1991. janvāris" atklāšanu plkst. 15:00 Doma baznīcā un atceres ugunskura iedegšanu Zaķusalā plkst. 18:00.

Sestdien, 15. janvārī plkst. 16:00 barikāžu dalībnieki tiek aicināti uz kopīgu tikšanos Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, lai dalītos atmiņās, nogaršotu barikāžu laika virtuves putru, baudītu atceres koncertu, kurā uzstāsies „Auļi", „Iļģi", „Pērkons", „Skyforger" un citi mākslinieki.

Lai uz kopīgo tikšanos pulcētos barikāžu dalībnieki no visas Latvijas, Pašvaldību savienība decembrī aicināja visas pašvaldības palīdzēt barikāžu dalībniekiem nokļūt Ķīpsalā.

Svētdien, 16. janvārī interesenti aicināti uz barikāžu muzeju, kur tiks demonstrētas dokumentālās filmas par barikāžu laiku. Plkst. 14.00 notiks atceres pasākumi pie Vecmīlgrāvja tilta.

Visplašākā pasākumu programma paredzēta 20. janvārī, kas savu kulmināciju sasniegs 18.00 Doma laukumā, kad īpašā atceres brīdī tiek aicināta vienoties visa Latvija. Atceres pasākumi noslēgsies ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā.

Dalība atceres pasākumos bez maksas.

Pilna pasākumu programma pieejama 1991.gada barikāžu 20.gadadienas atceres pasākumu organizatora 1991.gada barikāžu muzeja mājas lapā www.barikades.lv

Komentāri 6

...

es gan ietu. uz barikadem par Latvijas brivibu! Es neietu atbalstit musu valdibu, musu politikus, bet Latviju - ietu.

pirms 9 gadiem, 2011.01.08 14:41

Tā gan

Šķiet - otreiz neietu. Nav vērts. šī politika nav uz Latvijas patstāvības saglabāšanu, bet uz globalizāciju.
Visvairāk netaisnības valda.

pirms 9 gadiem, 2011.01.09 13:25

G.G.

Biju toreiz un ietu tagad aizstāvēt Latvijas valsti (ne valdību), ja tāds brīdis pienāktu.

pirms 9 gadiem, 2011.01.09 15:03

budzis

vasilits, Tu gan esi ar īsu atmiņu! kāds Dombrovskis, Latviju izlaupīja jau toreiz uz barikādēm. Bija daļa, kuri sēdēja pie ugunskuriem un daži siltos dīvānos ar konjaka glāzi kala plānus ko un kā dalīt. Un tie paši stūrēja savu kabatas politiku visus šos gadus. Neaizstāvu Dombrovski, jo nekādu mugurkaulu nav parādījis, ne attiecibā pret zviedru bankām, SVF, ne arī kaut ko radikāli centies šajā laikā mainīt jeb beidzot sākt veidot kādu valsts attīstības plānu. Tāda nav un laikam nekad nebūs, jo vienīgais ko dzird, ir pievienošanās euro zonai, itkā tas kāds glābiņš Latvijas ekonomikai būtu.

pirms 9 gadiem, 2011.01.09 20:02

budzis

Vasilits, redzi, cilvēki pamatā ir ar īsu atmiņu un parasti atceras tikai slikto. Tieši tāpat neviens negrib atcerēties tos pīrāgus, silto tēju pirmā vakarā, kurus visu nakti apkārt nēsāja krievu tautības māmuļas. Tas konkrēti bija Smiltenes kravas automašīnu šoferiem pie Ministru padomes ieejas. Viņas cerams ir pie labas veselības un pārticības, bet gan jau ka sirdīs viņas vēlējās to pašu ko es- dzīvot labāk.

pirms 9 gadiem, 2011.01.10 01:01

Kultūra un Izklaide