Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar sirsnīgu un atklātu skatu

Cesvaines pilī notiks Klausa Štobera (Lejasreina, Francija) fotogrāfiju albuma "Neparasts ceļojums pa Vidzemi" atvēršanas svētki. Tajos piedalīsies arī pats autors. Saiets sāksies 6. oktobrī pulksten 16.00.

 

Fotogrāfa rezidentūras laikā Vidzemē 2008. gada novembrī tapa fotogrāfiju sērija, kas spilgti ilustrē viņa redzējumu par Vidzemi šodien. Meistars daudz fotografēja arī Valkā. K. Štobera lielformāta fotogrāfiju izstāde pērn bija Valgas kultūras centrā un Valkas kultūras namā.

 

"Albumā apkopotās fotogrāfijas ir sirsnīgs un atklāts reģiona portretējums. Iespējams, ka tas ļaus vidzemniekiem citādāk paskatīties uz ierastām lietām, lai ieraudzītu vērtīgo un patieso savā ikdienā," vērtē Lejasreinas departamenta un Vidzemes reģiona sadarbības koordinatore Dace Resele.

 

Klausa Štobera rezidentūra un fotogrāfiju albuma izdošana ir Vidzemes reģiona un Lejasreinas departamenta sadarbības ietvaros īstenots projekts. Sadarbības līgums tika noslēgts 2005. gada 20. aprīlī, un līdz šim ir īstenoti vairāki projekti kultūras, izglītības, sporta, jaunatnes un tūrisma jomā.

 

Albums ir izdots ar biedrības "Latvijas - Igaunijas institūts", Valsts kultūrkapitāla fonda, Francijas kultūras centra Rīgā, SIA "Poligrāfijas Apgāds" un "Arctic Paper Baltic States" finansiālu atbalstu.

Kultūra un Izklaide