Arī iedzīvotāju aptaujas rezultātus ņems vērā, rosinot pārmaiņas Smiltenes kultūras un sporta centrā 39

Pilsētas deputātes rosinās pašvaldību kultūru un sportu nelikt "zem viena jumta"

Smiltenē ir jāatdala sporta halle no kultūras nama, kas šobrīd apvienoti Smiltenes kultūras un sporta centrā, vai arī jānomaina šī centra direktore Gunita Ozoliņa.

 

Tādi smilteniešu ierosinājumi dominē anketās, kuras ikviens iedzīvotājs varēja aizpildīt pēc pilsētas deputāšu Ilzes Verginas un Valdas Cirītes aicinājuma.

 

Nedaudz vairāk kā nedēļas laikā "Ziemeļlatvija" un interneta portāls ziemellatvija.lv saņēma 14 anketas, kurās cilvēki vērtē kultūras, izglītības un sporta dzīvi Smiltenē.

 

Domes deputātes ar viņu atbildēm iepazīstinās pārējos domniekus pašvaldības kultūras, izglītības un sporta jautājumu komitejā.

 

Visvairāk iebildumu anketās izteikts par kultūras dzīvi Smiltenē, kura, pēc kāda salīdzinājuma, atrodas "bedrē". Visvairāk pārmetumu par to adresēti G. Ozoliņai. Vairākums cilvēku, aizpildot anketas, norādījuši savus vārdus un uzvārdus.

 

I. Vergina (pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece) un V. Cirīte (domes kultūras komitejas vadītāja) piekrīt tam, ka kultūras dzīve Smiltenē ir zemā līmenī ar piebildi, - tas neattiecas uz tautas mākslas kolektīviem. Šo kolektīvu un viņu vadītāju darbs Smiltenē ir augstvērtīgs.

 

Deputātes iesniegs izskatīšanai domes sēdē priekšlikumu reorganizēt KSC - atdalīt sporta halli un kultūras namu, un izsludināt konkursu uz katras šīs iestādes direktora vietu.

 

G. Ozoliņu pilsētas dome iecēla par KSC direktori, nerīkojot konkursu. Pirms KSC izveidošanas kultūras nams darbojās kā atsevišķa, pašvaldības pārziņā esoša iestāde.

 

"Apvienošanās nebija efektīva," secina I. Vergina. "Kopš izveidots KCS un par tā vadītāju kļuva Gunita Ozoliņa, viņai tika dots laiks, lai sevi pierādītu, taču rezultātu nav. Par problēmām kultūrā KSC direktorei norādījām jau pirms vairākiem gadiem, kad domes kultūras komiteju vadīja deputāte Marika Svīķe (viņa savu deputātes mandātu ir nolikusi, - redakcijas piezīme)."

 

KSC reorganizāciju un vadības maiņu ierosinājuši arī vairāki anketu aizpildītāji, piemēram: "vajag cilvēku, kas ir spējīgs vadīt visu kultūras darbību visām paaudzēm visos virzienos", "jāsāk ar to, ka ir nepieciešams nomainīt direktori, atklātu konkursu uzrīkot un noteikt kritērijus, pēc kā vadīties, pieņemot darbā, nevis kārtējo reizi darīt pa draugam." Anketu aizpildītāju vārdi redakcijai ir zināmi, taču atbilstoši aptaujas noteikumiem tie nav izmantojami publicēšanai.

 

Anketās cilvēki izteikuši ierosinājumus, ko vēlas redzēt kultūrā: profesionālu teātru izrādes; operas mākslinieku koncertus; vairāk pašu kolektīvu koncertus; vairāk balles gan kultūras namā, gan Jāņkalnā, kurās muzicē arī vietējās grupas; leļļu teātra viesizrādes; diskotēkas ar 80. un 90. gadu mūziku; izstādes; dzejas lasījumus un citus.

 

Cilvēki arī rosina atjaunot balles pie galdiņiem, lai tās nenotiktu tikai pāris reizes gadā, sarīkot latvju danču vakarus un dibināt folkloras kopu.

 

"Vēlētos, lai kultūras nams padomātu arī par pilsētas mazajiem iedzīvotājiem. Ja bērnībā netiks iemīta taciņa uz kultūras centru, tad nebrīnīsimies, ja šie bērni vēlāk, kad būs pieauguši, kultūras centru uzskatīs par lieku," teikts kādā anketā.

 

Vairākās anketās arī rosināts domes deputātiem pašiem izturēties atbildīgāk pret kultūru Smiltenē un dot kultūras darbiniekiem motivējošu faktoru, "kas liek viņiem iespringt un nemitīgi meklēt idejas jauniem pasākumiem un aktivitātēm".

Komentāri 39

Cielava

Rakstā izskanēja ļoti daudz labu priekšlikumu, jautājums tikai, kurš par tiem maksās. Vai ir pietiekami daudz maksātāju, kas ies uz ballēm, lai tās apmaksātos. Jā varbūt savu reizi aizies, bet ar to nepietiek, lai samaksātu muzikantiem. Pašas deputātes sēž Domē, kas to naudu dala. Saprotu, ka pilsētas budžetu aprij izglītības iestādes, bet tad nevajag brukt virsū Ozoliņai, ka viņa neko nedara. Bez naudas jau neko nevar izdarīt. Bet naudas dalītājas tagad iztaisās par baigajām kultūras glābējām. Ko tad nebļāva visu laiku, bet tikai tagad, kad vēlēšanas tuvojas? Lai pašas nospēlē balles par pliku velti. Tauta, atveriet acis un paskatieties, kas notiek pilsētā un kurš kā pilda savus pienākumus!

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 11:02

Tiešām - lai pa priekšu iedala pietiekamu naudiņu un tad var brēkt. Kamēr naudas nav, tikmēr arī lielos māksliniekus aicināt nevar, jo nav par ko tiem samaksāt.
Paskatoties uz ballē pie galdiņiem - tie, kas visu laiku nākuši, tie arī nāk. Jaunas sejas tur reti var redzēt.

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 11:36

nuūūū

bet es domāju par mazajiem smilteniešiem- ir ļoti daudzi mākslinieki, kuri par nelielu summiņu brauc uz stundu garām izrādēm uz skolām, bērnu dārziem, bet tie bērni, kuri b/d neapmeklē....

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 12:47

!

Pilsētas deputātes rosinās pašvaldību kultūru un sportu nelikt "zem viena jumta" tātad paplašināsim štata vietas un maksāsim 2 algas nu ja, budžets jau mums to atļauj,valstī notiek izmaksu samazināšana, bet šeit...

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 13:11

xxx

Pārmaiņas vajag, bet jāskatās tālākredzošām acīm. Mehāniski izpildīt- tas nav atrisinājums, tagad pat bankās pieņem tikai radošus cilvēkus.

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 15:51

savā vietā

Kultūras darbiniekiem jārūpējas par kultūru, sporta - par sportu, izglītības - par izglītību. Kādas te var būt citas domas? Katram savā vietā jābūt speciālistam, jāpārzina sava nozare.

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 15:54

turks

Cielava, Tu murgo. Ne jau TIKAI naudas dēļ mākslinieki brauc kaut kur. Vispirmām kārtām brauc personību dēļ kas šos mākslieniekus māk atvilināt. Netici? Kādreiz Valkā pat LĪVI brauca spēlēt, pateicoties vienam puisim kas šos mācēja atvilināt......muļķis arī par lielu naudu neko nenoorganizēs, tik vien kā kārtējo remontu iztaisīs kabinetā un otrtik materiālus visādi saimniekdarboņi aizstieps mājas remontā.
Un par to konkursu ir 100% taisnība. Un ja neskaita saldo pārīti (nu saprotat tak kurus lauleņus es te domāju) tad par Gunitu nebalsos neviens.

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 16:26

vēlēšanas

var redzēt, ka divām deputātēm radies liels azarts, lai izēstu vienu cilvēku, lai glābtu kultūru un visbeidzot, lai gatavotos vēlēšanām.
ui, kā tuvojas vēlēšanas!

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 16:39

nu ir jau gan taa ka maakslinieki brauc tikai un vieniigu naudas deelj.

Turk, vismaz vienu piemeeru kursh par briivu uzspeelees balli. Varbuut vietejie muuziki?

Joka peec apjautaashos un ar vinju atjlauju publiceeshu sheit "vieteejo taksi"

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 17:08

erny

Viss ir pavisam vienkārši, tuvojas velesanas kura rezultātā sāk viens otru est arā no siltām vietam. Pilnigi normāla parādība. Ta tik turpinat, interesantāk!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 18:52

pipo

Mjā ... ineteresanti vai ne tik ļoti, runājot par to vēlēšanu būšanu, bet ... lieta ir tāda, ka pasākumi Smiltenē tiešām ir deficīts! OK, saprotu, ka varbūt liela nauda tiek ieguldīta izglītībā (un par to man liels prieks), bet ... paskatieties, lūdzu, kas notiek apkārt, mazos pagastiņos?! Nju kaut vai tajā pašā jau nesen (un pamatoti pieminētajā Vijciemā? Tur pasākumus MĀK organizēt, un tieši tas ir jāprot, ja vēlas lai kāds uz šādiem pasākumiem nāk! Un tur jau arī salasās tā naudiņa, kas jāmaksā spēlmaņiem! Kāpēc visiem jābrauc uz tādu miestiu, jatepat visu miestu centrs ir tāda pilsēta kā Smiltene?! Ja navdotības šajā jomā, kā kaut ko organizēt,tad vajag iet mājās zeķes adīt!

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 19:21

balle

nez kādēļ tad tagad Vilku nomainījuši pret Vilkasti? Es nu negribētu uz to ballīti, jo biju gatavojies uz skaistu svētku balli. Ceru, ka arī maksa mainīsies.

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 21:09

bailīgais

Paldies Sandrai Pētersonei par šo bildi. Es tiešām nevaru saprast jau no pirmās dienas, kad tā parādījās - kā kultūras iestādē var sagaidīt ar tādu pretenziju cilvēkus!!!! Tur jau iekšā ieejot un ieraugot rodas sajūta, ka nedrīkst rādīties tuvumā.

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 21:15

Cielava

Tā vien liekas, ka Turks dzīvo tālajos padomju laikos. Tagad neviens mūziķis par velti nebrauks. Tas ir viņu darbs, un par darbu jāsaņem atalgojums.Tu Turk pats murgo, un murgosi vēl ilgi. Ja esi tik gudrs, tad uzaicini kādu par velti, un tad redzēsim, cik spējīgs esi. Bet, tās sacensības par siltiem krēsliem gan būs interesanti paskatīties.Pirmrindnieces jau ir zināmas, žēl tikai, ka ar to sev krēslu nenodrošināsi. Un labi, ka tā!

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 21:23

tāpēc nomainīja, ka domei pietrūka naudiņas lai vilkam par balli samaksātu.

Ko par to abas deputātes var teikt?????

pirms 12 gadiem, 2008.11.08 00:44

ooho

uuja uuja!!!

kas tad tajaa vijciemaa taads ir bijis ka tagad taisaas pa rajona kultuuras centru????

pirms 12 gadiem, 2008.11.08 00:46

ooho

tiko apska'tiijos vijciema majas lapaa. vinjiem tak peedeejaa balle 3 maijaa bija:) un konkurss ar pie reizes:)

03.05.2008 plkst. 18:00 konkurss "DEJO AR ZVAIGZNI"

03.05.2008 plkst.21:00 balle, spēlē "AAA"


http://www.vijciems.lv/klubs1.php

pirms 12 gadiem, 2008.11.08 00:53

gaida

Pilsētā jau sāk izskatīties pēc svētkiem. Paldies posējiem!

pirms 12 gadiem, 2008.11.08 10:40

Kultūra un Izklaide