Atpūtas parkā "Rāmkalni" atklās Baltijā modernāko publisko observatoriju

Šodien atpūtas parkā "Rāmkalni" darbu sāks modernākā publiskā observatorija Baltijā, tādējādi sniedzot savu artavu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) izsludinātā Starptautiskā astronomijas gada pasākumu nodrošināšanā Latvijā, aģentūru LETA informēja SIA "StarSpace" direktors Arnis Ginters.

 

"Rāmkalnos" esošā publiskā observatorija būs arī viena no tehnoloģiski vislabāk aprīkotajām observatorijām Eiropā.

 

 

Observatorijā uzstādīta unikāla, Baltijā vēl nebijusi tehnoloģija, kas sastopama arī profesionālajās observatorijās.

 

 

"ANO 62.Ģenerālā Asambleja ir pasludinājusi 2009.gadu par Starptautisko astronomijas gadu, un observatorija "Rāmkalnos" jau būs gatava šim pasākumam, lai tādā veidā sabiedrībā veicinātu interesi par astronomiju," sacīja SIA "Planetarium" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Eihvalds.

 

 

Lai novērojumus varētu veikt arī dienā, observatorijā atradīsies specializēts teleskops, ar kuru iespējams ieraudzīt Saules uzliesmojumus, kas vairākkārt pārsniedz Zemes izmērus.

 

 

Papildus debess objektu novērojumiem apmeklētāji varēs paturēt rokās "debesu akmeņus" jeb meteorītus, kuri, iespējams, pieredzējuši Saules sistēmas dzimšanu. Vasaras periodā plānots piedāvāt dažādas interaktīvas, izglītojošas un ar astronomiju saistītas spēles.

 

 

Latvijas Astronomijas biedrības projektu vadītājs Mārtiņš Gills uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotājiem ir interese par astronomiju, bet nav pietiekami daudz iespēju novērot debesis ar teleskopu. "Esmu pārliecināts, ka "StarSpace" observatorija "Rāmkalnos" ļaus ne vienam vien interesentam pašam atklāt Visuma noslēpumus," sacīja Gills.

 

 

Observatorijas celtniecība tika sākta šā gada pavasarī, sadarbojoties SIA "StarSpace", SIA "Planetarium" un SIA "Rāmkalni".

 

 

SIA "StarSpace" dibināta šogad, un kompānijas mērķis ir astronomijas un ar to saistīto zinātņu popularizēšana sabiedrībā. Patlaban tiek nodrošināta informācijas aprite, izmantojot specializēto portālu www.starspace.lv.

Kultūra un Izklaide