Atsauce Līgo svētkos precinās Preilenīti

"Tik ilgi mācījusies, tik šausmīgi lutināta un tā pārlasījusies romānus, ka viņai neviens precinieks nav bijis labs," savu varoni komēdijā "Preilenīte" raksturo Smiltenes Tautas teātra aktrise Maija Jančevska. Smieties atsevišķās vietās varēšot līdz asarām.

 

Līgo dienā, 23. jūnijā, Smiltenes Tautas teātris nodos publikas vērtējumam jaunāko iestudējumu - brīvdabas izrādi "Preilenīte". Lugas autors ir 19. gadsimta otrās puses latviešu dramaturgs Jukums Palēvičs.

 

Smiltenes teātra režisors Agris Māsēns raksturo jauno iestudējumu kā košu, krāsainu, žanriski un saturiski izturētu izrādi. Lugu rādīs Parka viesnīcas "Brūzis" teritorijā, jo viesnīcas ēka atzīta par piemērotu fonu "Preilenītes" darbības videi.

 

 

"2008. gadā spēlēt pie divām meijām, viena krēsla un pusaizlauzta galda ir absurds, ir sevišķi, ja tas vēl ir Smiltenes Tautas teātris ar savām skaistajām tradīcijām. Ja mēs taisām brīvdabas izrādi, tajā jābūt košiem tērpiem un labām dekorācijām. Šajā gadījumā, lai ietaupītu nodokļu maksātāju naudu, izvēlējāmies "Brūzi"," saka režisors.

 

Valmieras Drāmas teātrī aktieriem šūdināti skaisti tērpi pēc smiltenietes Andas Baltgalves zīmētajām skicēm. Viņa pati darināja cepures un citus aksesuārus. Lugā skanēs brāļu Laivenieku mūzika, kuru apdarinājis Valmieras teātra komponists Emīls Zilberts.

 

"Tā būs liela optimisma deva, ko gribam iedot pilsētai," skatītājus uz izrādi aicina režisora asistente Zinaida Bērza.

 

Izrādē spēlē 10 aktieri. Viņi stāstīs par cilvēkiem, kuri visi grib būt laimīgi, tikai cenšas pie šīs laimes nonākt ar dažādiem līdzekļiem. Galveno varoņu tēlos iejutušies M. Jančevska, Gatis Klūga, Dagmāra Leja un Kaspars Brūvelis.

 

A. Māsēns uzsver, ka spēle sakāpinātā komēdijas žanrā prasa no aktieriem lielus spēkus. "Visu maiju un jūniju aktieri nāca uz mēģinājumiem gandrīz katru dienu un strādāja līdz vēlam vakaram. Cepuri nost viņu priekšā par tādu atdevi," pateicas režisors.

 

23. jūnijā būs divas "Preilenītes" izrādes - pulksten 15.00 un pulksten 19.00. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc Smiltenes kultūras un sporta centrs aicina iegādāties biļetes iepriekšpārdošanā. Ja Līgo dienā līs, zibeņos un ducinās pērkons, izrādi pārcels uz kultūras un sporta centru.

Kultūra un Izklaide