Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aumeisteru ciemata un apkārtējo pagastu bērniem rīko Ziemassvētku pasākumu

Ziemassvētku laikā jādara tikai labi darbi: jāsagādā svētīgi, saulaini un balti svētki un prieks, ko visvairāk izjūt tieši bērni - ar šādu motivāciju jau sesto gadu Aumeisteru muižas vadība vairāk nekā piecdesmit bērniem rīko labdarības pasākumu.

Fotoreportāžu skatīt šeit!

 

Šogad 60 sapucētu bērnu Aumeisteru muižas pārvaldnieka mājā uz Ziemsvētku pasākumu ieradās no Gaujienas mūzikas un mākslas skolas, Ozolu un Grundzāles pamatskolas, Ērģemes bērnunama un no vietējā ciemata.

 

 

Tērpti svētku drānās, pacilātā noskaņojumā mazāki un lielāki bērni dziedāja dziesmas un kopā ar rūķiem ienesa prieku un līksmību greznajā namā. Kad ieēstas piparkūkas un iemalkota limonāde, bērni drūzmējās apkārt galdam, pie kura sēdēja mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš. Viņš pārsteidza bērnus, uzzīmējot viņu portretus.

 

Tas ir nepieciešamsJautājot, kāpēc Aumeisteru muižas direktore Baiba Rozenberga izvēlējusies iepriecināt tieši šos bērnus, viņa atbild, ka viņiem prieks nekad nevar būt par daudz.

 

 

"Man kopš bērnības spilgti palicis atmiņā, ka Ziemassvētkos vienmēr saņēmu paciņu. Vienmēr bija piparkūkas ar limonādi, bērniem jau tas ir vajadzīgs. Arī es kādreiz to gaidīju ar lielu nepacietību. Tāpēc, ja ir iespēja, tad jādara otram kas labs," saka B. Rozenberga.

 

Viņa ir pārliecināta, ka cilvēkiem patīk pabūt svētku pasākumos, iet rotaļās, dziedāt un saņemt paciņas, jo īpaši lauku bērniem, kuriem šādu iespēju ir mazāk. "Tad viņi jūt un zina, ka pasaulē ir arī kaut kas saulains un labs. Iespējams, kad šie bērni būs pieauguši, arī viņi otram darīs labu," piebilst muižas direktore.

 

Aumeisteru iedzīvotāja astoņus gadus vecā Samanta Lērmane labdarības pasākumu apmeklē vairākus gadus. Meitene priecājas, ka ir šāda iespēja, jo te viņa jūtas labi. "Vislabāk man patika spēle ar mandarīniem," kautrīgi atklāj Samanta.

 

Jūtās pārsteigtiAumeisteru muižas vadībai laba sadarbība ir izveidojusies ar Gaujienas mūzikas un mākslas skolu. Tāpēc uz šo labdarības pasākumu vairākus gadus brauc arī gaujienieši. Viņu mākslas skolotāja Māra Kārkliņa stāsta, ka audzēkņi, uzzinot par uzaicinājumu, jutušies pārsteigti, kāpēc tieši viņi.

 

 

"Viņiem teicu, lai paskatās, cik visi sapucējušies, skan mūzika, ka visi te ir gaidīti. Tur jau ir tas brīnums. Paciņa var būt, var nebūt. Bet, ja dvēselītei ir silti, tad viss kārtībā," uzskata M. Kārkliņa.

 

"Te ir tik interesanti. Man patika iet rotaļās, jo mājās to nesanāk darīt. Nav kas ierosina spēles," sajūsmināti saka 12 gadus vecā gaujieniete Vendija. Viņa kopā ar draudzeni Lāsmu Aumeisteru muižas labdarības pasākumā bija pirmo reizi. Vendija un Lāsma teic, ka vēlētos te atgriezies vēl, jo meitenes pasākuma laikā sadraudzējušās ar citiem bērniem.

Piemiņai zīmējums

 

Tradīcija labdarības pasākumā ir mākslinieka Mārtiņa Dāboliņa klātbūtne. Svētku izskaņā bērni viens aiz otra sapulcējušies ap mākslinieku. Kāpēc tā? Mākslinieks bērnos raisa patīkamu pārdzīvojumu un sajūtas, uzzīmējot viņu portretus. Interesi par to izrādīja arī bērnu vecāki. Kāds sejā neslēpa smaidu, pārsteigumu, bet cits - prieka asaru pār vaigu.

Kultūra un Izklaide