Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vijciemā- masku gatavošanas laiks

4. februārī Vijciema tautas namā notika karnevāls. Masku parādē klātesošos priecēja 16 dažādas maskas. Zem dažām maskām ietilpa pa diviem dalībniekiem. Maskas bija darinājuši gan vijciemieši, gan mūsu novada iedzīvotāji, gan arī valmierieši. 

Ar klasisku ievirzi bija veidotas Pūķa, Gliemeža un Zirga maskas, savukārt mūsdienu sadzīviskas idejas bija materializējušās Fotorobota un Miksera tēlos. Plaši pārstāvēta bija animācijas pasaule: Buratīno, Karabass, Sūklis Bobs, Zars, DJ Suči, Mākulis, Daimonds.

Žūrija vērtēja ideju, ieguldīto darbu maskas izgatavošanā un mākslu savu tēlu pieteikt. Visas trīs pirmās vietas žūrija piešķīra maskām, kuras bija gatavojuši vijciemieši: 1. Vieta Baltajai dāmai (Samanta Keiša), 2. Vieta Pūķim (Jānis Kangro), 3. Vieta Mikserim ( Alise un Inese Matukas), jo tās visvairāk atbilda iepriekš minētajiem kritērijiem.

Paldies masku gatavotājiem par ieguldīto darbu un radīto prieku vakara apmeklētājiem! Vienmēr augstāku vērtējumu iegūst maskas, kas ir pašu gatavotas.

Maskošanās laiks februārī Vijciemā ir vairāku gadu desmitu sena tradīcija.

18. februārī uz masku parādi dosies mazākie vijciemieši.

Kultūra un Izklaide