Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēka piedāvā par velti mūžizglītību un sarunas par dzīvi

Smiltenes pilsētas bibliotēkā pēc vasaras atvaļinājumiem atsākušies tematiski sarunu vakari un nodarbības, piedāvājot cilvēkiem mūžizglītību.

 

Septembra sākumā bibliotēka sarīkoja klausītājiem tikšanos ar dzejnieci Anitu Anitīnu no Valkas. Tagad turpinās nodarbības angļu un vācu valodā un lekcijas par Visumu. Par to apmeklētājiem nav jāmaksā.

 

Bibliotēkas informācijas sistēmu administratore Vita Rutka cer, ka cilvēki būs atsaucīgi un apmeklēs sarunu vakarus. "Ja kādai tēmai nebūs piekrišanas, varbūt kaut ko mainīsim iespēju robežās. Viss ir atkarīgs no cilvēku vēlmēm. Ja kaut ko rīkojam, tad jābūt pārliecībai, ka tas ir vajadzīgs," uzskata V. Rutka.

 

Viņa vada sarunu vakarus angļu valodas klubiņā. Šonedēļ bibliotēkā uz pirmo nodarbību pēc vasaras pārtraukuma atnāca tikai divi cilvēki. V. Rutka nedomā, ka vaina meklējama informācijas trūkumā, jo pilsētā bija afišas. "Pieļauju, ka tie cilvēki, kuri nopietni grib mācīties svešvalodas, pieteikušies uz kursiem. Mēs piedāvājam citu mērķi, - nostiprināt iemācīto un vingrināties, lai mazumā neietu svešvārdu krājums. Šis ir bezmaksas pasākums un neko nekaitē," saka bibliotekāre.

 

23. septembrī pulksten 18.00 bibliotēkas uzziņu lasītavā sāksies vācu valodas klubiņa nodarbība. Sarunu tēma būs aizvadītās vasaras brīvdienas. Nodarbības vadīs Tomass Krīgers, pēc tautības vācietis.

 

30. septembrī Smiltenes bibliotēkā T. Krīgers lasīs lekciju par astronomiju. Tēma ir "Space elevator - kosmiskais lifts". Viņa vadītās nodarbības pa Visumu jau pavasarī ieguva publikas atsaucību, piesaistot gan jauniešus, gan pensionārus.

 

Katru mēnesi bibliotēka plāno vienu tematisko vakaru. Jau apzinātas nākamās tēmas, - fiziskas aktivitātes, kā pretkrīzes līdzeklis, un kā dižķibeles laikā lētāk iepirkties un izmantot vecas lietas.Bibliotēkā sastaptās Smiltenes tehnikuma audzēknes Lauru Meirāni un Renāti Tirevičuti ieinteresējusi ideja par angļu valodas klubiņu. "Nezinājām par tādām nodarbībām. Tās varētu noderēt," saka jaunietes. Uz bibliotēku viņas nāk, lai bez maksas piekļūtu internetam.

 

Dažādas izstādes šomēnes notikušas Smiltenes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā. Tur nodarbības arī atsākusi zinību skoliņa "Tince" trīs līdz piecus gadus veciem bērniem.

Kultūra un Izklaide