Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotekāri iepazīst Eiropas Parlamentu

Maija beigās Valkas novada centrālās bibliotēkas speciālistei Aijai Rudītei par veiksmīgu piedalīšanos erudītu konkursā bija iespēja divas dienas Briselē viesoties Eiropas Parlamentā un tuvāk iepazīties ar Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres darbu.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka A. Rudīte sabiedrības "Tilde" , aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" un portāla www.parsportu.lv atbalstītajā konkursā "Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv" ieguva galveno balvu - braucienu uz Eiropas Parlamentu.

Brisele ir raiba pilsētaKonkursu atbalstīja arī Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere. "Radoša un zinātkāra sabiedrība ir mūsu bagātība, un esmu gandarīta, ka tieši bibliotēkās rosās aktīvi cilvēki un piedāvā iespējas radoši izpausties arī citiem," savu sadarbību ar konkursa rīkotājiem motivē I. Vaidere.

A. Rudīte atzīst, ka nav cerējusi uz tik labiem panākumiem un piedāvājums doties uz Eiropas Savienības centru bijis negaidīts un priecīgs pārsteigums. "Pirmais, kas uz mani atstāja iespaidu, bija pati Brisele ar savu lielo dažādību. Tā ir ļoti raiba pilsēta, es pat teiktu, ka tā ir dažādu tautību un valodu kokteilis. Uz ielām varēja redzēt indiešu sievietes viņu nacionālajos tērpos sari, musulmanes, kuras seju bija aizsegušas ar lakatu un citu tautību pārstāvjus," stāsta A. Rudīte.

Viens no brauciena organizētāju mērķiem bija tā dalībnieku iepazīstināšana ar Eiropas parlamentāriešu darbu, kā arī sniegt plašāku informāciju par visu Eiropas Savienību. "Man bija ļoti interesanti dzirdēt sīkāku Ineses Vaideres stāstījumu par Eiropas deputātu darbu. Pirms tam es diezgan virspusēji par to visu zināju.

Viens no deputātu pienākumiem ir prezentēt savu valsti Eiropas sabiedrībā. Protams, kā visur, arī tur no katra paša ir atkarīgs, cik aktīvi viņš darbojas un kādu atbildību uzņemas. Ja ir griba būt aktīvam, tad ir visas iespējas tādam būt, bet var arī palikt maliņā un savu darbību popularizēt tikai pārstāvētās valsts medijos," secina A. Rudīte. Viņa piebilst, ka vairāk iznācis iepazīt tieši deputātes Vaideres darbu, jo brauciena dalībnieku tikšanās notika ar viņu.

Ceļojums devis jaunus iespaidusTā kā dalībnieku grupā bija arī bibliotekāri no citiem novadiem, Aijai ārpus oficiālās programmas bija iespēja uzzināt, ko bibliotekāri dara citos Latvijas reģionos. "Bija interesanti parunāties ar Vectilžas pagasta bibliotekāri no Balvu novada un dzirdēt, kā dzīvo mazās bibliotēkas Latgales pusē. Savukārt viņa vēlējās uzzināt, kā tiek organizēts darbs mūsu novada centrālajā bibliotēkā," stāsta A. Rudīte.

Bibliotekāre atzīst, ka ceļojums devis daudz jaunu iespaidu. "Savulaik Eiropas Savienība tika izveidota kā drošības garants pret agresīviem citu valstu tīkojumiem. No vēstures zinām, ka Eiropu plosījuši vairāki kari. Savienības izveidošanu eiropieši, it īpaši gados vecāki cilvēki, kuri pieredzējuši pēdējo karu, vērtē ļoti pozitīvi, un, domāju, arī mūsu valstij dalība Eiropas Savienībā ir ieguvums," apliecina A. Rudīte.

Kultūra un Izklaide