Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkās iedrošinās uz pirmo “klikšķi” (precizēts pasākuma sākums Valkā)

Arī Smiltenes un Valkas novada bibliotēkas ir iesaistījušās starptautiskajā E - prasmju nedēļā, ko no 28. februāra līdz 4. martam atzīmē Latvijā un citās valstīs.

"Konsultēsim ikvienu interesentu individuāli e- prasmju jeb elektronisko saziņas prasmju apgūšanai darbā ar datoru un internetu. Šim nolūkam visu nedēļu Smiltenes novada bibliotēkā Smiltenē būs rezervēts viens dators," stāsta bibliotekāre Vita Rutka.

Trešdien, 2. martā, no pulksten 18 līdz 19.30 pēc bibliotēkas darba laika V. Rutka apmācīs tos cilvēkus, kuri netiek darba laikā vai kautrējas nākt, kad bibliotēkā ir daudz apmeklētāju. Īpaši aicināti cilvēki, kuriem līdz šim nav bijusi saskarsme ar datoru, iedrošinot viņus uz pirmo "klikšķi".

Bibliotekāre atgādina, ka e - prasmes noder saziņai ar bērniem un mazbērniem ārzemēs,darba meklējumos, internetā maksājot komunālos rēķinus, pasūtinot biļetes, aizpildot dažādas anketas, tai skaitā šobrīd aktuālo tautas skaitīšanas anketu.

Akciju atbalsta arī citas bibliotēkas Smiltenes, Valkas un Strenču novados. Piemēram, Valkas novada bibliotēka šodien 1. martā, aicina ikvienu interesentu uz lekciju "Swedbank interbanka: ko tā var sniegt man", informē bibliotēkas direktore Ginta Dubrovska. Lekcija sāksies pulksten 14.

"Īpaši mudinām skolēnus un studentus apgūt un izmantot dažādas datu bāzes un elektroniskos kopējos katalogus, kur var meklēt mācību literatūru," uzsver G. Dubrovska.

Individuālai e - prasmju apgūšanai Valkas novada bibliotēkā piemērotākais laiks ir no pulksten 9 līdz 10. Iepriekš vēlams pieteikties, zvanot pa tālruni 64722965.

Kultūra un Izklaide