Luturskolā atklāj izstādi novadniekam 2

Zvārtavas pagasta bibliotēkā Luturskolā ir atklāts izstāžu stends dzejniekam novadniekam Gunāram Selgam, lai atcerētos viņu 85. jubilejas gadā.

G. Selga ir dzimis Gaujienā un mācījies Gaujienas vidusskolā. Vairāki viņa dzejoļi ir kļuvuši par dziesmām, jo komponistus saistīja autora liriskā, muzikālā un ritmiskā dzejas valoda. 

Dzejnieks mira 1986. gadā.Stendā ir izlikti G. Selgas darbi un materiāli par viņa daiļradi.Vēl viena izstāde ir atklāta ievērojamam latviešu balāžu un poēmu meistaram Vilim Plūdonim.

 Tā veltīta dzejnieka 140 gadu jubilejai.I. Namniece stāsta, ka bibliotēkā vairākas aktivitātes paredzētas bērniem. Sadarbībā ar sociālo darbinieci Kristiānu Brolīti tiek īstenots viņas pārstāvētās nevalstiskās organizācijas projekts par radošo darbnīcu organizēšanu. 

Viena no aktivitātēm paredz, ka bērni klausīsies, kā vecāki un vecākie brāļi un māsas lasīs viņiem literāros darbus. Radošās darbnīcas ar mērķi veicināt lasīšanu ilgs visu vasaru. 

Komentāri 2

lasitajs

pilnigs be jautajums cik gramatas namniece pati ir izlasijusi

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 11:05

????

Kauns, bet biogrāfiskie dati par Gunāru Selgu (Gunāru Zaķi) ir pilnīgi nepareizi. Bibliotekārei vajadzēja vismaz enciklopēdijā ieskatīties.

pirms 6 gadiem, 2014.06.23 16:06

Kultūra un Izklaide