Praktiskā informācija par akcijas „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde” norisi

18.janvārī norisināsies viens no centrālajiem Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikumiem, akcija „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”, kad no rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā – Gaismas pili. Akcijas sākums pl.12:00. 

Akcijas „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde” maršruts ir sadalīts astoņos posmos:

1.posms – Vērmanes dārzs;

2.posms – Merķeļa iela;

3.posms – Brīvības bulvāris;

4.posms – Kaļķu iela;

5.posms – Kaļķu iela/Kungu iela;

6.posms – 11.novembra krastmala;

7.posms – Akmens tilts;

8.posms – Akmens tilts pie Gaismas pils.

Katrā posmā dalībnieks darbojas 30 minūtes. Izņēmums ir Vērmanes dārzs, kurā dalības laiks ir 15 minūtes.


Lai saņemtu dalībnieka atšķirības zīmi un organizēti iestātos Grāmatu draugu ķēdē, dalībnieki, 18.janvārī, ir aicināti pulcēšanās vietās ierasties vismaz 45 minūtes ātrāk.

 Pulcēšanās vietas pa posmiem ir sekojošas: 

1. posma pulcēšanās vieta - Vērmanes dārzā; 

2. posma  pulcēšanās vieta - Latvijas Universitātē (ieeja no Arhitektu ielas); 

3. posma pulcēšanās vieta - pie Latvijas Universitātes galvenās ieejas (ieeja no Raiņa bulvāra puses); 

4. posma pulcēšanās vieta - Lielā Ģilde (Amatu iela 6);

 5. posma pulcēšanās vieta - Svētā Pētera baznīca; 

6. posma pulcēšanās vieta - Rīgas Valsts 3.ģimnāzija (Grēcinieku iela 10);

7. posma pulcēšanās vieta - Rīgas Tehniskā universitāte; 

8. posma pulcēšanās vieta – Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs. 


Pie katras pulcēšanās vietas atradīsies norāde un akcijas koordinatori, kuri būs atpazīstami pēc īpaša Rīga 2014 apģērba (dzeltenas šalles un cepures). 


Katra grāmata, kas no rokas rokā tiks padota akcijā „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde” būs īpaši sagatavota – atputekļota un ievalcēta. Bibliotēkas īpaši sagatavotās grāmatas ir pietiekošā skaitā, lai akcija varētu norisinātos vairākas stundas, tādēļ akcijas dalībniekiem savas grāmatas nav jāņem līdzi.    


Rīga 2014 partneris Lattelecom Vērmanes dārzā cienās ar siltu tēju. Pie telts būs pieejams Lattelecom bezmaksas WiFi ar tīkla nosaukumu Lattelecom-free. Ikviens būs aicināts iegriezties arī „Lipton” Tējas punktos un padarīt dienu gaišāku baudot klasisko melno vai augļu tēju. „Lipton” Tējas punkti atradīsies Vērmanes dārzā, Kaļķu ielas sākumā un pie Gaismas pils.  Strēlnieku laukumā būs izvietots "DanSukker" Tējas punkts, kur varēsiet baudīt gan tēju ar cukuru, gan arī piparkūkas. Visos Tējas punktos varēs sasildīties ar tēju bez maksas. Aicinām saģērbties atbilstoši laikapstākļiem, kas ļaus vispilnīgāk izbaudīt un piedalīties Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumos pilsētvidē.  


Atgādinām, ka līdz 16.janvārim, ikviens, kurš līdz šim ir pieteicies akcijai „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”, lūdzam apstiprināt savu dalību pa tālruni 67037969 vai mobilo tālruni 29357445 vai e-pastu [email protected], lai precizētu ierašanās laiku un vietu.  
Tie, kas šobrīd vēlas reģistrēties, lūdzam nosūtīt pieteikumu uz e-pastu [email protected], kurā jānorāda savs vārds, uzvārds, tālruņa numurs.  Apstiprinot vai piesakot savu dalību akcijā, organizatori konkretizēs katra dalībnieka pulcēšanās vietu.


Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu organizē Nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. Rīga 2014 programmas partneris ir Lattelecom, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Kultūra un Izklaide