Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Blomē deju festivālā tikās seniori

Sestdien, Blomes pagasta Jeberlejas estrādē notika senioru deju festivāls "Papardes zieds". Šāds pasākums norisinājās jau otro gadu un šogad tajā piedalījās 11 senioru deju kolektīvi.

 

Blomes senioru deju kolektīva "Papardes" vadītāja un pasākuma organizatore Ženija Daudziete stāsta, ka ideja par šādu pasākumu radusies pēkšņi un galvenais tā mērķis ir popularizēt senioru dejas.

 

 

Šogad pasākumā piedalījās "Kamenes" no Cesvaines, "Fejas" no Vaidavas, "Maģija" no Dikļiem, "Liepas" no Braslavas pagasta, "Bormanītes" no Trapenes, "Sapnis" no Trikātas, "Zelta rudens" no Valkas, "Vijolītes" no Vijciema, "Madaras" no Strenčiem, "Mežrozītes" no Palsmanes, "Pīlādzītis" no Smiltenes, kā arī "Papardes" no Blomes.

 

Otrajā "Papardes ziedā" piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki. Eiropā šī kustība aizsākās kā veselības dejas, lai cilvēkiem šajā vecumā būtu iespēja izkustēties. Vadītāja ir gandarīta par senioru aktīvo iesaistīšanos un lielo atsaucību. Latvijā šī kustība ir tikai sesto gadu, taču izveidojušies skaita ziņā lieli deju kolektīvi.

 

Ž. Daudziete novērojusi, ka kolektīvos dāmas parasti ir lepojās, ja kolektīvā ir kāds vīrietis.

 

Visi seniori, kuri vēlas izmēģināt deju soļus ir laipni aicināti iesaistīties, jo arī nākamajā gadā plānots šāds pasākums. Ž. Daudziete uzsver, ka ikvienam senioram šī ir lieliska iespēja gan izkustēties, gan iepazīt jaunus draugus.

Kultūra un Izklaide