Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvdabas muzejs piedāvā interaktīvo ekskursiju bērniem „Nu atnāca Ziemassvētki”

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja speciālisti īpaši ziemas sezonai ir sagatavojuši interaktīvu ekskursiju sākumskolas un pamatskolas skolēniem „Nu atnāca Ziemassvētki".

 

Ekskursijas mērķi ir:

* radīt skolēnos interesi par latviešu tautas materiālās kultūras mantojumu;

* padarīt bērniem saistošāku muzeja ekspozīcijas uztveri, izmantojot spēļu un rotaļu elementus;

* sniegt priekšstatu par dzīvi pārtikušā Kurzemes zemnieka saimniecībā pirms apmēram 150 gadiem;

* iepazīstināt dalībniekus ar vakarēšanas paražu un Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām (telpu pušķošana, apgaismošana, svētku ēdienu gatavošana, bluķa vilkšana, zīlēšana);

* iemācīt gatavot telpu rotājumus (puzuri, saulītes, valgi, važas);

 

Ekskursijas ilgums ir divas stundas un to laikā skolēni iepazīsies ar Kurzemes zemnieka saimniecību, dzirdēs stāstījumu par vakarēšanas paražu, Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām, muzeja darbinieki demonstrēs, kāds izskatās skalu apgaismojums, bērni varēs paši savām rokām meistarot telpu rotājumus, zīlēt nākotni, kā arī iet rotaļās, vizināties zirga vilktās kamanās vai droškā un visbeidzot - apmeklēt Usmas baznīcu.

 

Interaktīvā ekskursija „Nu atnāca Ziemassvētki" būs pieejama visu decembri un janvāri.

Grupu ekskursijas lūdzam pieteikt pa tālruni 67994106

Uz tikšanos Brīvdabas muzejā!

Kultūra un Izklaide