Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cik ilgi raidīs Smiltenes TV? 2

Virszemes digitālā televīzija ir klāt arī mūsu reģionā. Jaunnedēļ varam gaidīt testa raidījumus no Valmieras raidcentrā uzstādītajiem raidītājiem. Signāls jāmeklē 703, 711, 735 MHz (50.,51.,54. kanāls) frekvencēs, katrā no tām darbosies vairākas programmas, no kurām iecerēti 5 brīvas pieejas kanāli.

 

Problēma šobrīd tāda, ka vairākas raidorganizācijas nevēlas paralēli maksāt par līdzšinējo - analogo raidītāju darbību, tostarp pavisam drīz no ierastā ētera pazudīšot LTV 7.kanāls ar sporta cienītāju dievinātām hokeja pārraidēm.

 

Par paralēlās raidīšanas atslēgšanu domā arī TV3 un LNT, jo ekonomiskās krīzes laikā arī komerciālajām televīzijām krietni samazinājušies ienākumi no reklāmas. Bez tam iespējams, ka šīs abas raidorganizācijas var pāriet uz maksas raidīšanu un tiks iekļautas vienā no Lattelekoma veidotām paketēm.

 

Smiltenes televīzija, kas pamatā retranslē abpusēji saskaņotu TV3 programmu, vismaz līdz nākamā gada beigām turpinās šī kanāla rādīšanu. Tātad turpināsies arī ierastie Smiltenes ziņu raidījumi otrdienās, piektdienās un svētdienās.

 

Šobrīd nav skaidrs, kas būs 2011. gadā. Ja patiešām visās mājās būs digitālās uztveršanas televizori vai dekoderi vecāku marku televizoriem, nebūs nepieciešamības turpināt TV3 retranslēšanu, jo virszemes TV signāls no Valmieras, kā iecerēts, sniegsies tālu. Par to pārliecināsimies visai drīz, testējot to vairākās vietās, īpaši laukos - aiz mežiem, ielejās.

 

Taču analogajā sistēmā augstie kanāli slikti apliecas ap šķēršļiem, tāpēc Valmieras raidītais TV3 signāls 59. kanālā (salīdzinoši - Smiltenes TV raida 7.kanālā) "met ēnas" vēl nesasniedzis Smilteni, un bija nepieciešamība to pastiprināt ar Smiltenes raidītāju. Arī digitālie kanāli atradīs augstajos kanālos, tāpēc signāla mērījumi daudz ko pateiks.

 

Analogai sistēmai Latvijā atļauts būt līdz 2011. gada 1. decembrim. Iespējams, ka līdz tam TV3 programmas retranslāciju (ja tā nebūs nepieciešama) Smiltenes raidītājā nomainīs TV6 programma, par ko ir pasūtītāja interese.

 

Pēc minētā datuma darbu "pa vecam" varēs turpināt vairākas mazās televīzijas, kuru signāls nespēj traucēt virszemes digitālo jaunievedumu. Daļēji tas attiecas arī uz Smilteni. Kā informē Valsts elektrosakaru direkcija, tuvāko 4 gadu laikā mēs netraucētu nevienu citu raidītāju un arī mums nebūtu neviena traucētāja.

 

 Taču vienatnē bez raidīšanas partnera (kā līdz šim - TV3) mēs nevaram pastāvēt, televīzija ir dārgs mēdijs, bet lielie reklāmas devēji līdz Smiltenei neatnāk. Skaidrības par nākotni nav ne provincē, ne Rīgā.

 

Vien zinām to, ka arī mums tiks piedāvāta frekvence digitālās televīzijas raidīšanai un Viļņas "Vigintos Elektronika" (mūsu raidītāja ražotājs) saka, ka par 6000 eiro mēs varētu "pārvērsties" par digitālo televīziju. Nauda, protams, ir problēma, cita problēma pēc tam būs "pārbagātība", jo uz iedotās digitālās frekvences izveidojas 5-6 neatkarīgi televīzijas kanāli - ar ko gan tos aizpildīt?

 

Nesen radās ideja radīt vienotu Vidzemes digitālo televīziju ar centru Smiltenē, bet patlaban jau grūti noticēt, ka Valmieras, Gulbenes TV gribēs veidot signāla tiltu uz Smiltenes raidtorni, prestižāk ir raidīt pašu mājās.

 

Piebilde par portālā ievietoto diskusiju par virszemes TV uztveršanu. Bez 39 latu vērtas kastītes vecie televizori neies. Bet pārsteigums būs arī tiem, kas televizorus pirkuši pērn un vēl šogad, ieraugot tajā ieeju digitālās televīzijas uztveršanai.

 

Der tikai tie televizori, kas nodrošina MPEG 4 uztveršanu, bet ne MPEG 2, kā ir daudzos it kā jaunajos televizoros. Pērkot televizoru, pārliecinieties, vai tas uztver virszemes digitālo televīziju MPEG 4 sistēmā!

 

Antenas spraudnis televizorā ir viens - analogajai un digitālai uztveršanai. 39 latu vērtajā dekoderā ienākošā antena vispirms jāiesprauž tajā, pēc tam ar pārejas vadiņu (lēts) dekoders jāsavieno ar televizora antenas ieeju.

 

 Šādi jūs ērti varēsiet skatīt jauno digitālo televīziju un, nospiežot uz TV pults iepriekš ieprogrammētu kanāla numuriņu, uzreiz pāriet uz analogo TV - konkrēti uz Smiltenes TV programmas ziņām.

Komentāri 2

Agris

Īpašu uzticību tai diditālajai televīzijai negribētu dot! Nesen iegāgājos no lattelekom jaunu "TV-Star" dekoderu, sakarā jau ar Rīgā TV kanālu skaita samazināšanos. Tā jau principā kvalitāte ir laba, kad labi darbojās uztveršana. Viens būtisks mīnus ir tad ja signāls kļūst vājāks, jeb arī kādas elektroierīces radītie izstarojumi vai laika apstākļu iedarbība, pret ko jaunās DVB TV tehnoloģijas ir pārāk kaprīzas...

pirms 9 gadiem, 2009.12.25 01:46

-

Dekoderus nepirkšu un starpniekiem nemaksāšu!
Mūsdienās un nākotnē televīzīja ar visas pasaules kanāliem ir skatāma internetā bez maksas.

pirms 9 gadiem, 2009.12.25 08:37

Kultūra un Izklaide