101 gadu vecs brits gatavojas piedalīties Londonas maratonā

101 gadu vecais brits Basters Mārtins, kas vairākkārt jau nonācis mediju uzmanības centrā kā vecākais strādājošais Lielbritānijas iedzīvotājs, šogad plāno kļūt arī par visu laiku vecāko Londonas maratona dalībnieku, vēsta britu mediji.

Pagājušās nedēļas nogalē viņš sekmīgi noskrēja Eseksas pusmaratonu, veicot distanci piecās stundās 13 minūtēs, un tagad brīvajā laikā gatavojas Londonas maratonskrējienam, kas notiks 13.aprīlī.

"Esmu teicis, ka mēģināšu. Neesmu teicis, ka noskriešu visu distanci, bet, ja noskriešu - vēl jo labāk," mundrais simtgadnieks pa tālruni no savas darbavietas santehnikas firmā "Pimlico Plumbers" sacījis ziņu aģentūrai "Reuters". "Es pats gan netiku par to domājis, bet man ieteica - un tā nauda būs paredzēta labdarībai. Tad kādēļ gan nepamēģināt?"

Dzimis Francijā un zēna gados nonācis Lielbritānijā, Mārtins savā garajā darba mūžā strādājis gan Brikstonas tirgū, gan ilgus gadus pavadījis armijā kā fizkultūras instruktors, uzdienējot līdz virsseržanta pakāpei, bet pusmūžā atgriezies darbā tirgū, kur nostrādājis līdz 97 gadu vecumam.

Tomēr "pelnītā atpūta" Mārtinam nešķita necik pievilcīga, un jau drīz vien viņš atkal iekārtojās darbā - šoreiz minētajā santehnikas firmā. Pašlaik viņš tur strādā uz pusslodzi un jau vairākkārt pārsteidzis priekšniecību, ierodoties darbā gan savas simtās dzimšanas dienas rītā, gan nākamajā dienā pēc pusmaratona noskriešanas.

"Biju pārsteigts un aizkustināts, kad pirmdienā Mārtina kungs bija atkal klāt. Viņš ir īsts atradums," sacījis firmas izpilddirektors Čārlijs Malinss.

Turklāt Mārtinam ir 17 bērni vairāk nekā 70 mazbērni un mazmazbērni, un nesen viņš pievienojies arī pensionāru rokgrupai "The Zimmers", kuras 40 dalībnieku kopējais vecums pārsniedz 3000 gadu.

Viņa maratona treneris Harmanders Singhs palīdzējis arī Lielbritānijas populārajam sikhu skrējējam Fodžam Singham, kurš Londonas maratonu skrēja 96 gadu vecumā.

Savulaik Mārtins izteicies, ka par labo veselību viņam jāpateicas ik pārdienu izdzertai alus pintei, pastaigai uz bibliotēku un vingrošanai.

Kultūra un Izklaide