“3x3” saiets Smiltenē ir sācies 1

Sākot no svētdienas, Smiltenes ierastā ikdienas ainava ir mainījusies. Pilsēta un tai tuvējā Smiltenes pagasta Kalnamuiža uzņem pasaules latviešu  ģimeņu “3x3” saieta dalībniekus - pavisam 467 cilvēkus.

Viņu vidū ir vietējie iedzīvotāji, kuri palīdz organizēt vērienīgo pasākumu un vada ievirzes jeb tematiskas nodarbības,“3x3” saiets sākās svētdien ar nometnes karoga pacelšanu Kalnamuižā un notiek visu šo nedēļu līdz 27. jūlijam, pārsvarā  ģimnāzijas un tehnikuma telpās.
“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka Smiltene uzņem “3x3” saietu otru reizi un ir izvēlēta latviskās vides, cilvēku atsaucības un piemērotās infrastruktūras dēļ. Latvieši uz nometni ieradušies no ASV, Kanādas, Krievijas un citām pasaules valstīm.


Pensionēts inženieris Jānis Ozols no Kanādas piedalās “3 x 3” nometnē pirmo reizi, beidzot piepildot savu sapni.  “Visu laiku gribēju piedalīties un vēl izdarīt savā dzīvē tādas lietas, tikai nebija personīgā laika. Mani interesē latviešu sabiedrība, patīk mācīties par latviskām tradīcijām un interesē, ko cilvēki domā par Latviju,” atzīst J. Ozols.


No Smiltenē rīkotās nometnes “3x3” piedāvātajām ievirzēm viņš izvēlējies pirts tradīcijas, metālkalšanu un latviešu nacionālo virtuvi. Savukārt Smiltene trimdā pēc Otrā pasaules kara dzimušo un uzaugušo latvieti piesaista ar to, ka netālu, Alūksnes pusē, dzīvojuši viņa sievas senči.


Nometnes dalībnieku vidū ir arī daudz vietējo latviešu. Hofmaņu ģimene no Jelgavas piedalās “3x3” saietā ik pēc trijiem gadiem.“Vienreiz esot “3x3” saietā,  to jau sauc par vīrusu, kad gribas uzzināt arvien vairāk, iemācīties arvien vairāk, kad bērni var satikt draugus un dancot līdz rītam. Citur tādas iespējas varbūt nav,” saka Ieva Hofmane.


Iespēja piedalīties “3x3” nometnē ir arī smilteniešiem. Sīkāk par to var uzzināt nometnes informācijas centrā Kalnamuiža 3.

Komentāri 1

Daiga

Paldies smilteniešiem par viesmīlīgo uzņemšanu! Jūs esat lieliski!

pirms 6 gadiem, 2014.08.13 13:23

Kultūra un Izklaide