Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina satik meistaru Jērcēnmuižā

“Jau šīs nedēļas izskaņā – no 2017. gada 31. marta līdz 2. aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, muzikanti un dziedātāji 167 vietās visā Latvijā aicinās uz pasākumu “Satiec savu meistaru! 2017”. Atrodi savu meistaru mājas lapā www.satiecsavumeistaru.lv, kā arī digitālajā meistaru kartē www.1188.lv/iesaka/meistaru-karte

Uz individuālām nodarbībām, atvērtām darbnīcām, paraugdemonstrējumiem, lekcijām, koncertiem, dančiem un kopīgu muzicēšanu aicinās vairāk nekā 440 meistaru visos Latvijas novados, Rīgā, kā arī pirmo reizi ārpus Latvijas – Luksemburgā. Būs iespējams apgūt aušanu, adīšanu, dažādus rokdarbus, koka, metāla un ādas apstrādi, rotu izgatavošanu, pinumus un keramiku. Pie meistariem varēs iepazīt pirts tradīcijas, muzicēšanu, klausīties stāstniekus, kā arī apgūt daudzas citas prasmes,” informē Nacionālais kultūras centrs.

Jērcēnmuižā ikvienam interesentam būs iespēja satikt meistari Ņinu Laurenoviču un iepazīt ozolzīļu dzēriena gatavošanas procesu. Pēc senām receptēm gatavotais “Dižozola zīļu dzēriens”, kas top “Laurīšu” saimniecībā, ir veselīgs un pat ārstniecisks. Zīlēs ir daudz minerālvielu, eļļas un cietes, kas noder organisma spēcināšanai, samazina kaulu trauslumu. Savukārt cigoriņos, ko saimniece pievieno dzērienam, ir inulīns, kas ir labs līdzeklis nervu sistēmas stiprināšanai, veicina gremošanu un uzlabo ēstgribu.

Pasākumā piedalīsies arī folkloras kopa “Mežābele” , iepazīstinot pasākuma apmeklētājus ar senajiem darbarīkiem, kas kādreiz tika izmantoti kafijas gatavošanai, un atverot  tautas mutvārdu daiļrades pūru par ozolīti, zemzarīti, mūsu tautas spēka simbolu un garīgo vertikāli.

Pasākumā notiks arī ozolzīļu dzēriena gatavošanas process, to varēs arī izgaršot, nobaudot arī “Ošu” saimnieces ceptos speķa raušus.  Aicinām svētdien, 2. aprīlī plkst. 12.00 uz tikšanos Jērcēnmuižā, lai iepazītu mūsu tautas nemateriālo kultūras mantojumu!


Kultūra un Izklaide