Ārkārtas stāvoklis izsludināts visā Gruzijas teritorijā

Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili, reaģējot uz opozīcijas aktīvistu un drošības spēku sadursmēm, ceturtdien agri no rīta izsludinājis valstī 15 dienas ilgu ārkārtas stāvokli, televīzijas uzrunā paziņoja ekonomikas attīstības ministrs Georgijs Arvaladze.

"Ārkārtas stāvoklis izsludināts uz 15 dienām, un saskaņā ar to noteikti pulcēšanās, mītiņu un gājienu, kā arī informācijas vākšanas un izplatīšanas ierobežojumi. Darbosies tikai valsts televīzija," teica ministrs. Iepriekš Saakašvili, reaģējot uz "valsts apvērsuma mēģinājumu," ārkārtas stāvokli izsludināja Tbilisi, par ko pavēstīja premjerministrs Zurabs Nogaideli.

Viņš piebilda, ka ārkārtas stāvoklis tiks atcelts, kad tiks atjaunota normāla situācija.

Paziņojums par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu seko opozīcijas mītiņu izklīdināšanai, kuras laikā policija izmantoja asaru gāzi un gumijas lodes. Pārtraukta arī opozīcijas televīzijas kanālu darbība.

Iepriekš uzstājoties televīzijā, Saakašvili paziņoja, ka nemierus organizējuši Krievijas specdienesti.

Krievijas Ārlietu ministrija šīs apsūdzības noraidījusi, nosaucot Gruzijas prezidenta izteikumus par "bezatbildīgu provokāciju", kuras mērķis ir novērst uzmanību no Saakašvili iekšpolitiskajām problēmām, atrodot grēkāzi ārvalstīs.

Īsi pēc Saakašvili uzstāšanās opozīcijas televīzijas kanāls "Imedi" paziņoja, ka tā ēkā ielauzušies bruņoti speciālo uzdevumu vienības karavīri. Tūlīt pēc šī paziņojuma televīzijas kanāls pārtrauca raidīšanu.

 

Kultūra un Izklaide