Astronautes pazaudēto instrumentu somu no Zemes var vērot ar binokli

Amerikāņu astronautes Heides Stefanišinas-Paiperes instrumentu somu, ko viņa pirms nedēļas pazaudēja, strādājot ārpus Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS), šobrīd ik vakaru var vērot zvaigžņotajās debesīs virs Eiropas. Tiesa gan, ar neapbruņotu aci somu neizdosies saskatīt - vajadzīgs vismaz lauka binoklis.

 

Divi amerikāņu amatierastronomi, kas regulāri nodarbojas ar Zemes mākslīgo pavadoņu vērošanu, jau pagājušās sestdienas vakarā pēc saules rieta ievēroja skaidrajās debesīs lidojošu priekšmetu apmēram parastas mugursomas lielumā, kas riņķo ap Zemi, nedaudz apsteidzot Starptautisko Kosmosa staciju. Viņi lēsuši, ka novērotais "debess ķermenis" pēc spožuma atbilst 6,4-8 zvaigžņlieluma zvaigznei, vēsta "spaceweather.com".

 

 

Vienam no pavadoņu vērotājiem lidojošo somu izdevies arī nofilmēt.

 

 

Kā ziņots, astronaute pagājušajā otrdienā bija tikko sākusi darbu pie SKS bojātā saules bateriju rotora stacijas ārpusē, lai ieeļļotu kādu iestrēgušu detaļu. No eļļošanas ierīces bija noplūdusi eļļa, un, astronautei mēģinot to notīrīt, no viņas rokām izslīdēja instrumentu soma aptuveni 100 000 dolāru vērtībā.

 

 

Zaudējusi savus darbarīkus, astronaute aizņēmās vajadzīgos instrumentus no kolēģa Stīva Bouvena, kas bija izgājis kosmosā kopā ar viņu.

 

 

Šonedēļ soma esot vērojama virs Eiropas, bet ap nākamās nedēļas beigām to atkal var cerēt ieraudzīt novērotāji Ziemeļamerikā.

 

 

Paredzams, ka ar laiku soma ieies Zemes atmosfērā un sadegs

Kultūra un Izklaide