Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Barikādēm aprit 20 gadu

Ķīpsalu, kur notika barikāžu atceres 20. gadadienas svinības, devās arī grupa barikāžu aizstāvju no Valkas, lai spilgtāk atcerētos tā laika notikumus. Valkas muzejā barikāžu laiku atcerēsies ceturtdien.

Šādi pasākumi notiek ik pēc pieciem gadiem, taču Mārtiņš Āboliņš aizvadīto 20 gadu laikā tajā piedalījās pirmo reizi. Barikāžu laikā viņš bija autobusa šoferis un tolaik strādāja "Agroķīmijā". Arī šoreiz, dodoties mājup no Rīgas, neatkarības aizstāvji pārrunāja tā laika notikumus.

Barikāžu laikā Mārtiņš valcēniešus uz Rīgu veda trīs reizes - vakarā turp un no rīta atpakaļ. Valcēnieši dežurēja pie starptautiskās telefonu centrāles Dzirnavu ielā. "Ķīpsalā lielākoties bija sabraukuši gados cienījami cilvēki, taču netrūka arī jauniešu. Bija interesanti," atzīst M. Āboliņš.

1. zālē varēja noskatīties videofragmentus par notikumiem Rīgā pirms 20 gadiem. 2. zālē pasākuma dalībniekus cienāja ar lauku virtuvē sagatavotu maltīti. Pasākuma dalībniekus uzrunāja barikāžu aizstāvju koordinatori Tautas frontes vadītāji un Valsts augstākās amatpersonas.

Jo īpaši atmiņā Mārtiņam palicis krāšņais koncerts ar 200 vīru kopkori, NBS štāba orķestri, zemessargu ansambli, atmodas laika estrādes zvaigznēm un citiem muzikāliem kolektīviem. Jautāts, kā viņš raugās uz barikāžu laiku no šodienas redzespunkta, Mārtiņš atbild lakoniski: "Dod Dievs, lai Latvijā nekas tāds neatkārtotos."

Plašāk par to ceturtdienas "Ziemeļlatvijā".

Kultūra un Izklaide