Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Burtnieku ezera dabas taka aicina!

Kamēr rudens lapu krāsainību mums apkārt nav zudusi, baudīsim dabu arī pie Burtnieku ezera, kur izveidota Burtnieku smilšakmens atsegumu taka.

Tās posms ved gar Vidusdevona sarkano smilšakmens atsegumiem ezera krastā 350 m garumā un līdz 3,5 m augstumā. Tie ir unikāli ar to, ka ir vienīgie smilšakmens atsegumi ezeru krastos Ziemeļvidzemē. Vairāku gadu desmitu laikā gan tos no ezera puses aizseguši krūmi un koki. Te vasarā čakli zāģēja Burtnieku novada pašvaldības darbinieki, kuri atsedza skatu uz klintīm. Ejot tālāk nonāksim pie gravas, kuras dienvidu malā ir ap 20 m garš, līdz 2,5 m augsts, svaigs atsegums, kurš turpina nogrūt.Šajā vietā arī tika nolemts izveidot kāpnes, kuras palīdzētu pārvarēt visai stāvo krauju uz ezera pusi. Darbu tika plānots pabeigt talkā 13. oktobrī ar Burtnieku novada pašvaldības un Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas atbalstu. No rīta bija jau jūtams rudenīgs vēsums, taču talciniekiem bija karsti. Tika skaldīti ozola bluķi, kuri kā pakāpieni iegūla zemē. Taka tika attīrīta no krūmiem un kritalām. Pēcpusdienā darbs bija paveikts.Nu taka gaida apmeklētājus. Tā gan pilnībā ir izejama līdz Burtnieku ezera līmeņa celšanās brīdim.Atgādināsim, ka Burtnieku smilšakmens atsegumi ir īpaši aizsargājama dabas teritorija. Apmeklētāji un to ceļabiedri tiek aicināti saudzīgi izturēties pret dabu un tās pieminekļiem.

Kultūra un Izklaide