Dāvanas iegādājas. Tikai mazākas

Pirms Ziemassvētkiem veikalos un pilsētas ielās rosījās daudz cilvēku. Tie steidzās iegādāties dāvanas sev mīļajiem un tuvajiem cilvēkiem. Smiltenē veikalnieki atzīst, ka pirmssvētku drūzma bijusi, tomēr šogad cilvēki dāvanas pirkuši ievērojami mazākas kā citus gadus.

 

"Draugu lokā spriedām, ka šogad svētkos tuvos cilvēkus vairs tā neapdāvināsim kā citos gados. Nevaru vairs atļauties bērniem iegādāties to, ko viņi vēlētos. Bet nopirkt kādu sīkumiņu, kurš pēc tam stāvēs sekcijā, arī nav vērts. Abiem mazbērniem gan sarūpēju grāmatiņas un puzles. Galu galā, kas tad ir svarīgāks - dāvanas vai prieks," gada nogalē teic pārdevēja Anita Buša.

 

Viņa vairāk par dāvanu pirkšanu un saņemšanu šajā laikā vēlas ko mierīgu - aiziet uz baznīcu vai pasēdēt un aprunāties ar bērniem. "Var būt pat labāk, ka ir mazāk naudas, jo tad cilvēki vairāk spēj priecāties par garīgām vērtībām," domā A. Buša.

 

Arī 11 gadus vecais Kaspars Cvetkovs uzskata, ka galvenais neesot dāvanas. Viņš savai mammai un tētim svētkos sarūpējis paša gatavotas apsveikuma kartiņas.

 

Smiltenes grāmatu veikala vadītāja Aija Reņģe stāsta, ka šogad pircēju esot bijis daudz, īpaši pirmssvētku dienās. "Veikalu apmeklēja daudzi, bet dāvanas šogad cilvēki iegādājās mazākas un lētākas. No grāmatām vairāk iegādājās pavārgrāmatas vai par būvniecību. Daudz pirka sveces un dekoratīvos eņģelīšus," atklāj veikala vadītāja.

 

Bērnu preču veikala darbiniece Kristīne Gūtmane atzīst, ka cilvēku pirktspēja esot samazinājusies. "Tagad ir krietni mazāka cilvēku atsaucība. Pircēji lielāku uzmanību pievērš cenai," saka K. Gūtmane.

 

Bērnu preču veikala darbiniece arī šogad svētkos iepriecināja savu ģimeni, tuvākos radus, draugus un darba kolēģus. "Pati arī varēju atļauties iegādāties tikai kaut ko nelielu, jo dāvināt sanāca daudziem. Parasti dāvanas nopērku, nevis gatavoju pati, jo pirmssvētku laiks ir saspringts," stāsta K. Gūtmane.

 

Dāvanas zem eglītes un pantiņu skaitīšana svētkos ir tradīcija Reņģu ģimenē. "Katru gadu tiek sarūpētas dāvanas tuvākajiem, kuri Ziemassvētkos sapulcējas mūsu ģimenes mājās," teic A. Reņģe. Tomēr visbrīnišķīgākais esot sirds siltums, ko saņemam no apkārtējiem. To smilteniete novēl visiem.

Kultūra un Izklaide