Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dīvainā dabas parādība novērota arī Valkā 12

Portāla pastā saņēmām vēstuli, kurā aculiecinieks stāsta, ka krītošo objektu varējis redzēt arī Valkā. Teiktais liek pieļaut, ka tiešām kaut kas vēl nenoskaidrots ir nokļuvis līdz zemes atmosfērai.

 

"Parasti šādas situācijas uztveru ar skepsi, bet šis gadījums ir īpašs, jo biju aculiecinieks dīvainajai "komētai" no debesīm," raksta valcēnietis Ivars.

 

14.marta nakts bijusi vēsa un skaidra. Pirms pusnakts, ap 23.30, viņš ar draugiem braucis pa Valku un pa auto logu redzējis tuvu zemei krītošu objektu. Tajā brīdī automašīna braukusi pāri Gaisa tiltam virzienā uz Lugažu pusi.

 

 

"Spilgta, gaiša uguns ar garu asti un krītošām it kā atlūzām. Krāsu neatceros, bet draugs arī redzēja un apgalvo, ka bijusi spilgti zila uguns bumba. Pats to redzēju kādas piecas sekundes," apraksta Ivars. Krītošā objekta virziens bijis no Rīgas puses, slīpi pāri Domes bulvārim uz Valgas Igaunijā pusi - vairāk Janikases mototrases virzienā.

 

"Aiz sajūsmas vēl iesaucos, lai draugi arī skatās. Dažs pamanīja spilgtu gaismu debesīs. Vēl pajokojām, ka jāiedomājas vēlēšanās, pie šādas krītošas zvaigznes tā noteikti piepildīsies," atceras Ivars.

 

Viņš piebilst, ka pētniekiem un attiecīgiem dienestiem šī informācija varētu noderēt. Ivars pieļauj, ka objekts piezemējies kaut kur Dienvidigaunijā, Valgas apriņķī.

 

 

Jau informējām, ka sestdien apmēram pulksten 23.30 daudzi kārķēnieši debesīs redzējuši neizskaidrojamas izcelsmes staru zaļā krāsā, kas, tuvojoties zemei, bija tik spožs, ka mirklī viss kļuva gaišs kā dienā. Pēc tam nogranda stiprs pērkonam līdzīgs sprādziens, kas lika nodrebēt logu rūtīm un māju pamatiem.

Komentāri 12

acs

Kā var nebūt atsauce par izmantoto foto avotu un autoru!? Ka tās nav pašu ZL nofilmētas tāpat 100% skaidrs.

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 09:06

acs

vai tik tam lapas stūrī paslēptajam tekstiņam nebūtu jābūt pie paša foto?

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 09:09

OzolaS

Mūsu portālā visiem foto autori ir norādīti tieši tajā pašā vietā, kā šīs ziņas pievienotajam foto!Tas, ka uz foto parādās logo nenozīmē, ka autors ir Ziemellatvija, bet gan, ka foto aplūkojams mūsu portālā!

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 09:20

,km

vai tikkai krīzes iespaidā nesāk visiem rēgoties kad no kautkurienas brauc pakaļ vai darbu un naudu ved:)))))))))))

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 09:25

cipeens

Njā, man arī Strenčos izdevās šito joku novērot, padalijos savos iespaidos ar astroloģijas speciālistiem un nonācām pie secinājuma, ka tas ir nekas cits kā bolīds - liela meteorīta - krišana Zemes atmosfērā.

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 13:14

normis

acs
Ziemeļlatvijas žurnālisti ar foto autoru uzrādīšanu neaizraujas. Kas tikai viņiem tai arhīvā nav :)

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 14:05

OzolaS

To normis!
"Personiskais arhīvs" nav Ziemeļlatvijas arhīvs, bet gan personas, kas sniedz informāciju, arhīvs!!Ja informācijas sniedzējs var nosaukt foto autoru, tas tiek norādīts. Pretējā gadījumā cilvēks šo fotogrāfiju uzskata par sava personīgā arhīva materiālu!

pirms 10 gadiem, 2009.03.18 14:16

kangarz

cik dzirdeeju,ka sito komeetu pat Valmieraa esot redzeejusi kriitam..

pirms 10 gadiem, 2009.03.19 00:34

Intars

Nu trakas lietas tajos Kārķos, laikam dzira neriktīga::) Nupat kā nesen kādam kārķēnietim rādijās NLO vietējā džiķī, kas izrādijās ir avoti zem ledus:))

pirms 10 gadiem, 2009.03.20 16:03

to OzolaS

''Ja informācijas sniedzējs var nosaukt foto autoru, tas tiek norādīts. Pretējā gadījumā cilvēks šo fotogrāfiju uzskata par sava personīgā arhīva materiālu!'' -nepārliecinoši. Tātad galvenais ir uzskatīt kā ienāk prātā? Ja informācijas sniedzējs nenosauc foto autoru (un autors ir cita persona), jo nevēlās to uzrādīt, tad, Jūsuprāt, automātiski ir pieļaujams, fotogrāfiju uzskatīt par sava personīgā arhīva materiālu, bez norādes par autoru?? Nejūtat, ka veidojas liela pretruna?

pirms 10 gadiem, 2009.03.23 11:17

Kultūra un Izklaide