Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dīvainākie traumu gūšanas gadījumi ārstu praksē

Latvijas iedzīvotāji traumas gūst arī traģikomiskā veidā parastās sadzīviskās situācijās steigas un pašu neuzmanības dēļ. „Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnikas ORTO" speciālisti ir apkopojuši dīvaināko traumu gadījumus. Jānorāda, ka neviens no TOPā apkopotajiem traumu gadījumiem nav atstājis nopietnas sekas cilvēka veselībai.

Apkopojot dīvaināko traumu gūšanas gadījumus, „Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnikas ORTO" ārsti vērš uzmanību uz iespējām izvairīties no sadzīves traumām, rīkojoties apdomīgi un izvērtējot savus spēkus.

Komiskāko traumu gūšanas gadījumu Top 5Visi gadījumi beigušies laimīgi!

1.Sieviete, mēģinot ietērpt kaķi Lieldienu zaķa kostīmā, tika pamatīgi sakosta.

2.Dāma iesprūda labierīcībās, mēģinot pacelt aiz tualetes poda aizkritušu papīra rulli. Lai viņu atbrīvotu, nācās izjaukt tualetes poda konstrukciju.

3.Neaprēķinot spēkus, vīrietis ar kaitbordu ielidoja pludmales vienīgajā atkritumu urnā.

4.Tantīte, mežā steidzoties pēc tikko ieraudzītām gailenēm, ieskrēja kokā un guva smadzeņu satricinājumu.

5.Mēģinot pārlauzt melnās šokolādes tāfelīti, tika izmežģīti divi pirksti.

Avots: „Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnikas ORTO"

„Vieglas traumas visbiežāk tiek gūtas tieši sadzīviskās situācijās, mājās, kur „vaininieki" ir kāpnes, durvis, sienas, virtuves priekšmeti. Darbā gūtās traumas parasti ir smagākas, jo pastāv iespēja savainoties, darbojoties ar dažādiem instrumentiem, mašīnām, vielām.

Bieži vien sadzīviskās situācijās gūti savainojumi sākotnēji neliekas nopietni, tomēr jebkuras traumas gadījumā galvenais ir kritiski izvērtēt nepieciešamību pēc ārsta konsultācijas," atgādina „Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnikas ORTO" direktore Kristīne Lapsa.

„Traumatoloģijas un ortopēdijas privātklīnika ORTO" ir veselības aprūpes klīnika, kas veic ķirurģiskas operācijas un ambulatoras konsultācijas. Privātklīnika Latvijā darbojas kopš 2002. gada, un šobrīd tās speciālistu komandu veido Latvijā atzīti profesionāļi, kuri pieredzi uzkrājuši ilgstošā sadarbībā ar profesionāliem atlētiem un sporta organizācijām.

Kultūra un Izklaide