Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godinās trikātieti ģenerāli Jāni Balodi 1

18. februārī Trikātā pieminēs Latvijas armijas virspavēlnieka, kara ministra, Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera ģenerāļa Jāņa Baloža 130. dzimšanas dienu.

Kā informē Trikātas saieta nama vadītāja Inga Boškina, kura arī gatavo šo pasākumu, tas notiks pulksten 16. Saietā paredzēts demonstrēt ģenerālim veltīto dokumentālo filmu "Melns. Balts. Sarkans".

Klātesošos ar priekšlasījumiem par J. Balodi iepazīstinās Latvijas Kara muzeja direktora vietnieks Juris Ciganovs, rezerves pulkvedis Jānis Hartmanis un pedagoģe Inga Boškina. Interesentiem būs iespēja apskatīt izstādes "Brīvības cīņas" un "Jānis Balodis. Ģenerālis. Ministrs. Cilvēks". Interesenti varēs aplūkot ģenerāļa apbalvojumus, kā arī Zemessardzes 22. kājnieku bataljona bruņojumu un ekipējumu. Noslēgumā koncertu sniegs Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris.

Pasākuma iniciators ir Beverīnas novada domes priekšsēdētājs Māris Zvirbulis, kurš ir dienējis Zemessardzē un Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecībā.

J. Balodis ir dzimis 1881. gada 20. februārī Trikātas pagastā. Pēc militārās izglītības iegūšanas 1918. gada decembrī sācis dienestu Latvijas armijā. 1919. gada martā pēc Oskara Kalpaka nāves iecelts par Latviešu atsevišķā bataljona komandieri. 1925. gadā ievēlēts Saeimā, bijis kara ministrs, piedalījies Ulmaņa organizētajā 1934. gada 15. maija apvērsumā, kara ministra pienākumus turpinājis pildīt līdz 1940. gada aprīlim. Pēc tam deportēts uz Krieviju, atgriezies Latvijā un 1965. gada 8. augustā miris.

Komentāri 1

Smilga

Cienījamie Trikātieši ! Vai tiešām nevienam neliekas apkaunojoši par to, kādā stāvoklī atrodas Baloža dzimtas mājas "Vēžnieki" Trikātas pagastā. Iepriekšējā pagasta vara nekad nav likusies ne zinis par šo faktu. Vai tiešām protam tikai spodrināt spalvas uz šī novadnieka slavas un traģisma pilnā dzīves gājuma fona. Paldies Circeņa kungam kurš vismaz kaut ko tur reizēm sakārto! Varbūt Zvirbuļa kungs kā militārs cilvēks varētu uzņemties šo iniciatīvu sakopt šo īpašumu, varbūt tur izvietojot arī kādu vēsturisko un piemiņas ekspozīciju, citādi izskatās ļoti nelāgi, ka tā slava ir vajadzīga pašiem organizētājiem un nevis par godu ģenerālim Balodim.

pirms 9 gadiem, 2011.02.15 16:40

Kultūra un Izklaide