Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gudro suņu laboratorija Latvijā veikusi pētījumu par suņu nevēlamo uzvedību

Jau otro gadu Gudro suņu laboratorija Latvijā veic suņu īpašnieku aptauju par suņu nevēlamo uzvedību. Pērn aptaujā piedalījās vairāk nekā 8 000 respondentu no visas Latvijas.

"Pirmā vietā, protams, ir diedelēšana. Tā ir suņu problēma numur viens visā pasaulē," skaidro Gudro suņu laboratorijas vadītājs Agris Straujups.

"TOP 10 pirmās 6 vietas nav mainījušās kopš 2009. gada. Taču pārsteidz tādu problēmu masveida izplatība kā apavu bojāšana un urinēšana dzīvoklī. Tas ir nopietns signāls tam, ka suņu īpašnieki Latvijā ir sākuši veltīt saviem mīluļiem ļoti maz laika," skaidro A. Straujups.

Viņš norāda, ka destruktīva rīcība parasti vērojama suņiem, kas pārdzīvo sociālo izolāciju vai atšķirtības stresu. Arī urinēšana dzīvoklī, visticamāk, liecina par izmaiņām pastaigu grafikā jeb suņa dienas kārtībā. To var izraisīt arī stress mājās.

"Nekādā gadījumā nesodiet suņus par šādu rīcību, bet izanalizējiet situāciju un novērsiet cēloņus," iesaka A. Straujups.

Viņš skaidro, ka sodīšana reti kad ir iedarbīgs destruktīvās graušanas vai urinēšanas problēmu risinājums, lielākoties tā tikai pasliktina situāciju. Nekad nesodiet suni pēc graušanas vai urinēšanas fakta atklāšanas, it īpaši, ja tas noticis labu laiku iepriekš. Suns neapzinās, ka ir izdarījis kaut ko nepareizi, viņš tikai apzinās, ka jūs esat dusmīgs. Sods šajā gadījumā ne tikai neatrisinās sākotnējo problēmu, bet var izraisīt citas nevēlamas uzvedības problēmas.

Nevēlamās uzvedības TOP 10 Latvijā 2010. gadā

1.Diedelēšana 2.Zemē nomestu ēdamlietu notiesāšana 3.Lēkšana ar priekškājām uz cilvēkiem 4.Saimnieka vilkšana pavadā, ignorējot komandu "Blakus!" 5.Neatsaukšanās uz saimnieka aicinājumu 6.Bedru rakšana dārzā 7.Apavu bojāšana8.Pārtikas zagšana no saimnieku galda 9.Barības ņemšana no svešiniekiem 10.Urinēšana un defekācija dzīvoklī

Kultūra un Izklaide