Īslandiešu pusaudzis izjoko Balto namu

Īslandiešu pusaudzim Vifillam Atlasonam, piezvanot uz Balto namu un uzdodoties par Īslandes prezidentu Olafuru Ragnaru Grimsonu, izdevies rezervēt laiku telefonsarunai ar ASV prezidentu Džordžu Bušu.

"Mans telefonzvans vairākas reizes tika pāradresēts, līdz mani savienoja ar Buša sekretāru, un tad man izdevās pieteikt sarunu ar Bušu uz pirmdienas vakaru," pastāstīja16 gadus vecais Atlasons. Uz Balto namu pusaudzis zvanījis 1.decembrī, bet divas dienas vēlāk, kad bija paredzēta pieteiktā Īslandes prezidenta telefonsaruna ar Bušu, pie viņa durvīm klauvēja īslandiešu policija un pieprasīja paskaidrojumus, kur viņš ticis pie Buša telefona numura.

"Viņi man teica, ka Centrālā izlūkošanas pārvalde ir zvanījusi Īslandes policijas valsts komisāram un lūgusi, lai policija noskaidro, kur es esmu ieguvis šo [Baltā nama] telefona numuru," paskaidroja pusaudzis. "Es zinu, ka šis numurs mana telefona kartē ir jau četrus gadus. Man to iedeva kāds īslandiešu draugs, bet es neatceros - tieši kurš."

Atlasons uz Balto namu piezvanījis, izmantojot publiski pieejamo prezidenta administrācijas numuru, uz kuru zvanīt var jebkurš cilvēks, paskaidroja Baltā nama preses sekretāre Deina Perino.

"Kas attiecas uz mums, izmeklēšana netiks turpināta. Es nezinu, vai amerikāņu valdība saistībā ar to spers kādus soļus," norādīja Īslandes policijas galvenais superintendents Jons Bjartmarcs.

Kultūra un Izklaide