Laiks būšot mainīgs 1

Uz redakciju piezvanīja laika vērotāja no Sedas Emīlija Stepanova un kārtējo reizi padalījās iespaidos par šo vasaru un gaidāmo laiku.

 

Viņa atzina, ka vasara dārzeņu audzēšanai ir labvēlīga. Laiks ir silts, šad tad uzlīst, kartupeļi un kāposti augot griezdamies. Vietām tikai laksti metoties veldrē.

 

"Jūnija pēdējās trīs dienas parasti uzskata par turpmākās vasaras un rudens sākuma rādītāju. Šogad šīs dienas sākās ar spožu sauli un skaidrām debesīm, bet dienas laikā parādījās mākoņi, vietām arī lija. Valdošais bija austrumu vējš.

 

 

Tas nozīmē, ka jūlijā būs mainīgs un mitrs laiks. Ir ierasts, ka 28. jūniju liek pretim jūlijam, nākamo - Pēterdienu - augustam, bet 30. jūniju - septembrim. Pēc šiem kritērijiem prognozējot laiku, jūlijs būs mitrāks nekā augusts.

 

 

Pēterdiena bija ļoti silta, tādēļ augusts gaidāms karsts un sauss. Savukārt pēdējās jūnija dienas rīts bija mākoņains, bet vēlāk laiks noskaidrojās, uzspīdēja saule un kļuva silts. Pēc manām domām, septembra pirma dekāde varētu būt mākoņaina un lietaina, bet nākamās desmit dienas - siltas un saulainas. Pašlaik šķiet, ka viss septembris būs salīdzinoši silts," stāsta E. Stepanova.

 

Viņa gan brīdina, ka dažkārt naktis var būt aukstas. "Pēc dabā redzamajām zīmēm, šopavasar vajadzēja būt vēl sešām salnām, bet to nebija. Tās vēl var sagaidīt vasarā, jo diezin vai dabā kaut kas pazūd. Arī pagājušajā vasarā pāris naktis bija salnas. Es katram gadījumam pa nakti gurķus vagās apsedzu un iesaku to darīt arī citiem," saka E. Stepanova.

Komentāri 1

verita

Vai tādas muļķības te vajadzētu rakstīt? Baigā laika noteicēja atradusies!

pirms 13 gadiem, 2008.07.07 15:36

Kultūra un Izklaide