Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Leģendu nakts brīnumi pilīs un muižās

Šī gada 31. oktobrī dažādos Latvijas novados 33 pilis un muižas aicinās viesus baudīt īpašu gaisotni un aizraujošus pasākumus tradicionālajā Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētajā Leģendu naktī. 

 Šajā naktī 33 Latvijas pilīs un muižās no bēneņiem un pils torņiem līdz pat pagrabiem degs sveču gaismas, kursies kamīni, skanēs romantiska mūzika, tiks stāstīti stāsti, teikas un leģendas, dejotas senas dejas, un greznajās zālēs, pagalmos un parkos atkal būs sastopami baroni, grāfi, muižkungi un viņu daiļās kundzes. Protams, šur tur klejos arī noslēpumaini spoki! Pilis un muižas piedāvās visdažādākās noskaņas un atmosfēras, varēs mielot gan acis, gan vēderus, iesaistīties aizraujošās aktivitātēs un uzzināt daudz ko jaunu! 

Piemēram, Apriķu muižas pagrabā varēs izgaršot muižkunga zupu, arī Dundagas pilī cienās ar dažādiem muižkunga iecienītiem našķiem un gardumiem, taču Cēsu Pilsmuižā apmeklētājiem būs iespēja iejusties grāfa viesu lomā, kurus sagaidīs un visu vakaru izklaidēs pats Grāfs Zīverss ar kundzi.Jaunauces pilī dejos senajos balles tērpos, bet Krāslavas muižā gaidāms izgaismotu piedzīvojumu vakars, kurā visi apmeklētāji ieradīsies ar lāpām, svecēm vai mirdzošām lampiņām un dosies gaiņāt pils spokus. Lielvircavas muižā pēc Baroneses Elizabetes Fon Hahn uzrunas viesiem tiks piedāvāta 18, 19.gadsimta modes vēstures prezentācija, taču Vircavas muižā būs iespēja uzrakstīt vēstuli hercogam ar senajiem rakstāmrīkiem, bet Zaļajā Zaļenieku muižā varēs kārtīgi izsmieties klausoties smieklu leģendas… Tā varētu turpināt un turpināt. Leģendu naktī katrā pili un muižā gaidāmi visdažādākie brīnumi un notikumi! Turklāt lielākā daļa pasākumu ir paredzēti bez maksas vai par ziedojumiem, piemēram, puķu stādu un sīpolu veidā kā dāvinājums topošajam muižas dārzam. 

Kultūra un Izklaide