Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lekcijā Smiltenē skaidros, vai latvieši izmirst

Ikvienam interesentam šo piektdien, 28. janvārī, būs iespēja piepulcēties Vidzemes ģeogrāfijas skolotājiem un Smiltenē klausīties publisku lekciju, vai latvieši patiešām izmirst.

Lekciju lasīs Ilmārs Mežs, Starptautiskās migrācijas organizācijas Latvijas biroja vadītājs. Lekcija notiks Smiltenes ģimnāzijas zālē un ilgas divas stundas. Sākums - pulksten 14.00.

"Tas būs viens no pasākumiem Vidzemes ģeogrāfijas skolotāju seminārā, taču uz publisko lekciju aicināti arī pārējie skolotāji, skolēni un ikviens cits interesents," ielūdz Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzemis.

Smiltenes ģimnāzija piektdien uzņems divus pasākumus: Smiltenes novada izglītības iestāžu vadītāju semināru un Vidzemes ģeogrāfu saietu. Tajā tiksies skolotāji no bijušajiem Valkas, Valmieras, Cēsu, Limbažu, Madonas un Alūksnes rajoniem.

Smiltenes novada ģeogrāfijas metodiskās apvienības vadītāja Ingūna Rulle nosauc vairākas aktuālas tēmas, par kurām spriedīs ģeogrāfi. Tās ir: atkritumu apsaimniekošanas sistēma Latvijā, atkritumu šķirošana un to ietekme uz apkārtējo vidi (lektore - Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas vides izglītības speciāliste Ieva Veģere) un īpaši aizsargājamās dabas teritorijas Latvijā, dabas novērojumi, skolēnu un pedagogu iespēja iesaistīties un izmantot tos zinātniski pētnieciskajos darbos, kā arī vides izglītības spēles (lektore - Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības speciāliste Anda Andrušaite). Savukārt Līgatnes vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja Aija Ziediņa dalīsies ceļojuma iespaidos par Indiju.

Kultūra un Izklaide