Meksikāņu vista Ravanita dēj zaļas olas

Kādas Meksikas mazpilsētas fermā mītošā Ravanita ir parasta vista ar brūnām spalvām, tomēr viņa atšķiras no citām vistām ar to, ka dēj zaļas pasteļkrāsas olas.

Šī vienkāršā vista pilnīgi pamatoti kļuva par slavenību un otrdien izraisīja īstu traci Mehiko piepilsētas Santamarijas Vekatitlas vietējos medijos. Pēc izskata viņa neatšķiras no citām sētas vistām, tomēr viņas neparastais "talants" iežēlinājis saimnieces Elviras Romero sirdi, kura ziņu aģentūrai "Reuters" pastāstīja, ka no šā putna vistas gaļas sautējumu viņa nekad negatavos, bet ļaus tam nodzīvot atvēlēto mūžu.

Romero, kas baro putnu ar parasto vistu barību, kukurūzas plāceņiem un graudiem, atzinās, ka nekad nav redzējusi Meksikā vistu, kas dēj zaļas olas, tomēr dzirdējusi, ka tādas ir Brazīlijā.

"Šī ir pirmā reize mūžā, kad redzu, ka vista dēj zaļas olas. Internetā lasīju, ka šādas vistas dzīvo Brazīlijā, bet Meksikā tas nav redzēts un ir kas jauns. Tieši tā, " sacīja sieviete.

Romero vīrs Estevans Romero, atklāja, ka pirmo reizi, kad tās ieraudzīja, domāja, ka olas ir sapuvušas. Tomēr tās izrādījās labas un gan olas dzeltenums, gan baltums garšoja tāpat kā normālas krāsas olām.

Vistas, kas dēj zilas un zaļas olas dzīvo Dienvidamerikā, un, iespējams, Ravanita ir no turienes.

"Araukana" šķirnes vistām ir dažas iezīmes, kādas nepiemīt nevienai citai vistu šķirnei, un pati galvenā no tām ir spēja dēt zilas un zaļas olas. Šīs šķirnes vistas mīt Dienvidamerikas reģionā netālu no Čīles ziemeļiem, un tās tur parādījās pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados.

Vēl ir arī "Ameraucana" vistas, kas selekcionētas no "Araucana" šķirnes un arī dēj zaļas un zilas olas.

Tīras šķirnes putni dēļ spilgti zilas un zaļas olas, bet Ravanita varētu būt ģenētisks sajaukums, un tas varētu izskaidrot, kādēļ viņas dēj pasteļkrāsas olas.

Kultūra un Izklaide