Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidrots, ko kaķi dara saimnieku prombūtnes laikā

Amerikāņu zinātnieki atrisinājuši mīklu, kas nodarbina ne vienu vien kaķa īpašnieku - ko viņu mīluļi dara saimnieku prombūtnes laikā.

Pēc kaķu barības "Nestle Purina PetCare's Friskies" ražotāju pasūtījuma dzīvnieku uzvedības pētniece Džila Vilarīla 50 kaķu īpašnieku mājās uzstādīja novērošanas kameras, kas ik pēc 15 minūtēm uzņēma fotogrāfijas.

Kā atklāja 777 fotogrāfijas, pretēji izplatītam priekšstatam, ka kaķi cilvēku prombūtnes laikā tikai guļ, 22% no vientulībā pavadītā laika ūsainie mīluļi skatās pa logu, un tikai 6% laika snauž. 12% laika viņi spēlējas ar citiem mājdzīvniekiem, bet 8% - kāpelē pa krēsliem vai saviem rotaļu kompleksiem.

"Visvairāk mani pārsteidza tas, cik ļoti aktīvi bija kaķi," atzina Vilarīla. "Es biju domājusi, ka visi mani trīs kaķi pa dienu guļ."

6% no vientulībā pavadītā laika kaķi skatās uz televizoru, datoru, DVD atskaņotāju vai citu ierīci un tikpat daudz laika slēpjas zem galda. 5% laika cilvēku spalvainie draugi spēlējas ar savām rotaļlietām, savukārt 4% laika - ēd vai skatās uz ēdienu.

Kaķu mīļāko nodarbošanos saraksts:

1. Skatīšanās pa logu - 22% laika;

2. Spēlēšanās ar citiem mājdzīvniekiem - 12%;

3. Kāpelēšana pa mēbelēm vai dzīvnieku rotaļu kompleksiem - 8%;

4. Skatīšanās uz televizoru, datoru, DVD atskaņotāju vai citu ierīci - 6%;

6. Gulēšana - 6%;

7. Slēpšanās zem galda - 6%;

8. Spēlēšanās ar rotaļlietām 5%;

9. Ēšana vai skatīšanās uz ēdienu 4%.

Kultūra un Izklaide