Par siera godināšanu atgādinās “Zelta zivtiņa”

"Ziemeļlatvijas" redakcijā ir skaista jaunpienācēja - zelta zivtiņa ar lielām acīm un garu asti. Trīs vēlēšanās viņa nez vai izpildīs, taču redakcijas mieru gan sargāšot. To sola biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova.

 

Zelta zivtiņas statuete ir "Siera kluba" balva, kuru laikraksts saņēmis par siera un tā ražošanas popularizēšanu. "Ziemeļlatvija" čakli rakstījusi gan par biedrības "Siera klubs" rīkotajiem pasākumiem, gan par vietējiem siera ražotājiem akciju sabiedrību "Smiltenes piens" un "Trikātas siers".

 

Saņemtā balva ir īpaši vērtīga, jo biedrība "Siera klubs" to pasniedza pirmo reizi, bet nākamgad domāšot jau par citu pateicību žurnālistiem.

 

Tālruņa sarunā V. Davidanova teic, ka par izpratni un atbalstu siera popularizēšanā "Ziemeļlatvijas" priekšā noņemtu cepuri, ja viņai tāda būtu galvā. "Siera klubam" izveidojusies ilgstoša, laba sadarbība ar "Ziemeļlatvijas" galveno redaktori Ingūnu Johansoni un žurnālisti Sarmīti Ozolu.

 

 

"Liels paldies par izpratni un atbalstu! Gan jūs, gan vairākas citas avīzes aprakstījušas visus mūsu pasākumus, un līdz ar to ir palielinājusies siera ražošana un patēriņš," pateicas V. Davidanova.

 

"Ziemeļlatvija" saņēma trešās pakāpes balvu. Pirmās pakāpes "Zelta zivtiņu" "Siera klubs" piešķīra "Latvijas Avīzei", otro - Madonas rajona avīzei "Stars". Paldies žurnālistiem biedrība teica Konventa Sētā, restorānā "Raibais balodis", kur pasniedza īpašu cienastu - krokodila gaļu ar sieru.

 

S. Ozola atzīst, ka Valkas rajonā netrūkst iemeslu rakstīt par sieru. Gan "Trikātas sierā", gan "Smiltenes pienā" strādā sava amata meistari, kuri prot ražot garšīgu sieru, "ar dvēselīti".

 

"Par sieru nekad nevar zināt visu," secina žurnāliste un nožēlo, ka augsto cenu dēļ šis produkts daudziem cilvēkiem kļuvis par delikatesi.

 

Kāpēc biedrība "Siera klubs" pateicībai izvēlējās zelta zivtiņas tēlu? V. Davidanova atcerējusies kādu senu teiksmu par salu okeānā, kuras iedzīvotāju laimi un mieru sargā zelta zivis ar briljanta acīm. Šajā salā pat mājas esot būvētas no siera.

Kultūra un Izklaide