Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārsteidz “Skype” biroja iekārtojums 2

Apmeklējot igauņu informāciju tehnoloģiju uzņēmumu "Skype", žurnālistiem jāiziet stingra kontrole, kā arī jāievēro aizliegums fotografēt darbiniekus un datortehniku.

 

Aizliegums saistīts ar milzīgo konkurenci tehnoloģiju jomā, kā arī iespējamo rūpniecisko spiegošanu. Atklāti sakot, pāris žurnālistiem, tostarp arī man, no Latvijas, kuriem palaimējies iekļūt uzņēmuma telpās, sākumā bija mazliet neomulīgi, bet pēc dažām minūtēm nepatīkamās sajūtas mūs pameta kā nebijušas.

 

 

Biroja apskatu diezgan uzstājīgi pieprasījām, jo, atklāti sakot, pastāvot dažas minūtes konferenču zālē un klausoties oficiālās sarunās, nerodas priekšstats par reālo situāciju.

 

Arī paši igauņi lepojas ar šo uzņēmumu. Ne velti tā apskate bija iekļauta Latvijas valsts prezidenta Valda Zatlera programmā. Nelielā datorprogramma "Skype" informācijas tehnoloģiju pasaulē ir izraisījusi interesi, ko varētu salīdzināt ar vidēja mēroga viesuļvētru.

 

 

"Skype" ir neliela datorprogramma, kas ļauj internetam pieslēgtu datoru īpašniekiem savā starpā sazināties ar balss vai teksta palīdzību. Turklāt šādi sakari ir bez maksas. Šoka būtība tomēr slēpjas citur. Pirmkārt, šo programmu izstrādāja galvenokārt četri igauņu puiši.

 

 

Otrkārt, pagājušā gada beigās interneta izsoļu nams e-Bay igauņiem un diviem skandināviem piederošo kompāniju nopirka par 2,6 miljardiem ASV dolāru, turklāt vienojoties izmaksāt vēl 1,4 miljardus, ja turpmākajos gados bizness nesīs plānotos augļus. Tātad - ne mazāk un ne vairāk kā četri miljardi ASV dolāru.

 

 

Treškārt, ilgu laiku "Skype" Igaunijas birojs bija masu medijiem nepieejams, un paši programmētāji vēl joprojām kautrīgi slēpjas no preses. Vēl jāpiebilst, ka "Skype" nav vienīgā lieta, kas ir uztaisīta Igaunijā.

 

 

Kaimiņos ir arī kompānija "Playtech", kas nodarbojas ar interneta azartspēļu izstrādi, un viņu programmēšanas nodaļa atrodas Tallinā. Tas nozīmē, ka liela daļa kazino programmatūras top Tallinā. Arī interneta portāla "Delfi" sākotnējā programmēšana notika Tallinā, kaut daļas tapa arī Latvijā. Priecē arī tas, ka "Skype" birojā strādājot arī viens latvietis.

 

Arī Valdis Zatlers atzina, ka pirms došanās uz Tallinu, pajautājis dēlam, kā viņš raksturotu "Skype". Dēls atbildējis: ""Skype" tas ir cool!" Dažas dienas pirms braukšanas uz Igauniju V. Zatlers ar Latvijas žurnālistiem Rīgā sazinājās ar "Skype" interneta video zvana palīdzību no Strasbūras.

 

"Mums ir jālepojas ar savu kaimiņu veiksmēm un jāatbalsta savi kaimiņi vienmēr, kad mums veicas," uzsver Latvijas prezidents. Pirmie, kas publiski pauda sajūsmu par "Skype" biroju, bija Latvijas televīzijas (LTV) puiši, kuri nekautrējās atzīt, ka milzīgā televīzijas ēka Zaķusalā Rīgā brēktin brēc pēc remonta, jo "pa visām šķirbām svilpo vējš".

 

 

Arī es, ieraugot darba kabinetu iekārtojumu, saspringstu, jo nevarēju iedomāties, ka datorģēniji varētu strādāt tik mājīgos, mīļos un krāsainos kabinetos. Diemžēl joprojām sabiedrībā valda mīts, ka datorspeciālisti strādā, galdu apkrāvuši vairākiem datoriem un starp vadu mudžekļiem.

 

"Skype" birojā katrā kabinetā strādā ne vairāk kā četri darbinieki - pārsvarā jaunieši, kuri varētu būt beiguši gan vidusskolu, gan augstskolu. Darbinieki apģērbā ir brīvi un vairākums pauž piederību uzņēmumam, valkājot T - kreklus ar uzrakstu "Skype me, baby".

 

Visās darba telpās uz mīksta paklāja ir novietots neliels galds, uz kura ir augļi, saldumi un krāsainas kafijas vai tējas krūzes.

Katrā no biroja četriem stāviem darbiniekiem ir pieejama neliela virtuve un atpūtas telpa, kurā arī var mieloties ar augļiem.

 

Visvairāk mūs pārsteidza telefonbūdiņām līdzīgi kabinetiņi, kuros ikviens, kurš ar savu klēpjdatoru vēlas pabūt vienatnē, to var arī netraucēti izdarīt. Tāpat darbiniekiem pieejamas telpas ar ovālu galdu, kur netraucēti var apspriesties par jauniem projektiem un idejām.

 

 

Visa biroja atmosfēra rosina mierīgi un bez stresa veikt savus darba pienākumus. Pieļauju, ka tos darbinieki veic ar iedvesmu un radošu piesitienu, nevis ar sakostiem zobiem. Pēc vizītes secinājām, ka šī uzņēmuma vadība ir sapratusi, ka rezultāts būs nevis tad, ja vagars pie katra darbinieka stāvēs ar rungu rokā, bet gan nodrošinot ideālus darba apstākļus un attieksmi.

Komentāri 2

pofig

Es tā īsti nesaskatu tur nekādu revolūciju komunikācijās, jo pirms tam daudzus gadus iepriekš, kamēr vēl nebija skype, lietoju Yahoo messenger. Princips tas pats un vienīgā atšķirība, ka ar skype var iziet par nosacīti lētu maksu uz tālruņiem.

pirms 10 gadiem, 2009.04.16 19:12

...

Vieniigaa atskiriiba, ka taadu Yahoo neviens iznemot dazus iznemumumus iespejams, nezinaaja, i nelietoja, bet skype zina pat katrs babulis, kuram majas dators.

pirms 10 gadiem, 2009.04.16 20:37

Kultūra un Izklaide