Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Purvā būs skatu torņi 1

Nākamajā gadā Strenču novadā, dabas liegumā "Sedas purvs" būs jaunumi, piemēram, tiks uzbūvēti divi skatu torņi.

Viens tornis atradīsies Sedas purva ziemeļu daļā, grūti pieejamā vietā; otrs, - iebraucot purva teritorijā no Jērcēnu puses. Veco skatu torni šajā vietā demontēs, jo tas ir sašķiebies un kļuvis bīstams apmeklētājiem, informē Rūta Zepa, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Vidzemes reģionālās administrācijas valsts vides inspektore.

Netālu no jaunā skatu torņa ierīkos stāvlaukumu automašīnām un uzstādīs tualeti. Purvā izvietos arī divus informatīvos stendus un robežu marķējumu - plāksnītes ar ozollapas simbolu.Šogad notiks projektēšanas darbi un tehniskās dokumentācijas sagatavošana. Tas viss iekļauts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstītā projektā "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās". Projektu DAP īstenos 41 īpaši aizsargājamā dabas teritorijā Latvijā.

R. Zepa aicina dabas draugus Sedas purvu apskatīt arī šovasar, izstaigājot dabas taku vai klusītēm pavērojot ķīru koloniju purvā pie vecā skatu torņa. "Ir tikai viens aizliegums, - līdz 1. jūlijam dabas liegumā "Sedas purvs" nedrīkst makšķerēt. To paredz šā dabas lieguma individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi," brīdina inspektore.

Komentāri 1

sviesc

Vispirms šai firmai jāsakārto savi dokumenti un viss ar uzņēmējdarbību saistītais, lai neciestu cilvēki, lai būtu kārtība. Kā varēja laist cilvēkus uz sapuvušā vērošanas torņa, ja būtu kāda nelaime notikusi, kā darbojas un cik droša ir laivu iznomāšana un ar to saistītās aktivitātes.Vispirms vajadzēja šos aktīvistus saukt pie atbildības par notikušajām nelaimēm.

pirms 9 gadiem, 2011.05.27 12:40

Kultūra un Izklaide