Tropu mēnesis 2014 – veltījums Kukaiņiem un Klimata pārmaiņām! 1

Rīgas Zooloģiskajā dārzā februārī jau divpadsmito gadu notiek tradicionālais Tropu mēnesis. Šogad galvenā Tropu mēneša tēma veltīta kukaiņiem un klimata pārmaiņām. Tropu mājā iepazīsim kukaiņu pasauli, Žirafu mājā kopā ar Pasaules Dabas Fonda Pandu uzzināsim kā ietekmējam klimatu un kā varam dzīvot taupīgāk sev un draudzīgāk dabai, bet Mācību klasē radoši domāsim un aizrautīgi pārveidosim nevajadzīgās lietas par vajadzīgām. 

Tropu mēnesis 2014 notiks no 1. februāra līdz 28. februārim: 
Sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00 Tropu mājā iepazīsim dažādus posmkājus un noskaidrosim vai „Zeme pieder kukaiņiem!” Ikvienam būs iespēja iesaistīties interesantās sarunās par šīs neparastās pasaules daudzveidību un tās lomu dabā, rast atbildes uz jautājumiem: Vai visi odi alkst pēc asinīm? Kuri kukaiņi bijuši pazīstami ar dinozauriem? Kam vajadzīgi siseņi? Vai skorpions ir kukainis? Kāds labums no kodēm? Paši zinātkārākie un drosmīgākie varēs satikties tuvāk ar kādu tropisko mežu iemītnieku: šņācējprusaku, tūkstoškāji vai ... .

Sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 15.00 Žirafu mājā - darbosies Pasaules Dabas fonda radošā darbnīca „Klimats – vai es to ietekmēju?”. Nāc un uzzini! Kā dzīvot klimatam draudzīgi? Kā izmērīt sava dzīvesveida ietekmi uz vidi? Kā reģistrēt savu un tātad arī Latvijas apņemšanos Eiropas zooloģisko dārzu un akvāriju asociācijas rosinātajā kampaņā „No pola līdz polam” Un vēl, un vēl... uzzināsiet kopā ar Pasaules Dabas Fonda Pandu! Aprēķini savu ietekmi uz klimatu www.pdf.lv/klimats. Uzzini kā dzīvot taupīgāk un zaļāk un iesaisties kampaņā „No pola līdz polam”. (www.poletopolecampaign.org)  

Sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 16.00 Mācību klasē darbosies radošās darbnīcas „Tu arī vari – radīt, darīt, sargāt pats”. Kopā ar apmeklētājiem atklāsim, kā vienlaicīgi varam taupīt un saudzēt savu pasauli, zīlīšu pasauli, roņu pasauli... tā līdz pat leduslāča pasaulei. Viens no veidiem: būt apdomīgiem un radošiem savā ikdienā – pirms ko izsviest, padomā, varbūt to vēl var kur pielietot vai izmantot. Kā izgatavot vienkāršu barotavu putniem no plastmasas pudelēm un kur vēl tās var lieti noderēt, uzzināsim Tropu mēneša pirmajā nedēļas nogalē 1. un 2.februārī radošajā darbnīcā nr. 1. „Taisi pats”. Savukārt nākošajās nedēļās radīsim kaut ko citu.

Darba dienās Interesentu grupām būs iespēja doties tematiskā ekskursijā „Kukaiņu dzīves noslēpumi” gida pavadībā. Klausīties gribētāju grupas aicinām pieteikties savlaicīgi.Skolēniem piedāvājam mācību ekskursiju “Siltuma joslas jeb „No pola līdz polam”. Pieteikšanās pa tālr. 67518669 vai [email protected]

Komentāri 1

Kultūra un Izklaide