Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmējs Atis Sausnītis finansē grāmatu par savu radinieku 2

Rīt Rīgā svin grāmatas "Brūtgāns krāsnī" atvēršanu, kas veltīta smilteniešu novadnieka, satīriķa Pētera Ētera (īstajā vārdā Kārlis Sausnītis) daiļradei un viņa 100. dzimšanas dienai. Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījis P. Ētera krustdēls, uzņēmējs Atis Sausnītis.

Savukārt trešdien Smiltenes pilsētas bibliotēkā atklās P. Ēterim veltītu izstādi "Nopietni un pa jokam". Feļetonistam, žurnālistam un humoristam P. Ēterim 25. janvārī aprit 100 gadu. "Viņš bija cilvēks ar grūtu, garu mūžu," par P. Ēteri saka A. Sausnītis, "sēdēja cietumā, bija ieslodzīts Salaspils koncentrācijas nometnē, taču savā raibajā dzīvē spēja saglabāt pozitīvu skatījumu uz pasauli un savos darbos pauda atziņu, ka rītdien būs labāk."

P. Ēteris (1911. - 1998.) dzimis Smiltenes pagastā un patiku pret lauku darbiem nav zaudējis arī vēlāk, jau strādājot radošā jomā, proti, brīvajos brīžos audzējis dālijas. Jūrmalā viņam bija viens no lielākajiem dāliju dārziem, atceras A. Sausnītis.

Rīt izstādes atklāšanā Smiltenes bibliotēkā piedalīsies satīriķa radinieks, mākslinieks Jānis Sausnītis, līdzi ņemot asprātīgus paša zīmētus plakātus un daloties atmiņu stāstos. Sākums - pulksten 18.00.

Bibliotēkas informācijas speciāliste Vita Rutka par ģimenes draugu J. Sausnīti spriež, ka mākslinieks no sava simtgadīgā radinieka ir mantojis asprātības gēnu. "To var redzēt viņa plakātos, kas eksponēti arī starptautiskās izstādēs. Ceram, ka Jānis būs paņēmis līdzi kādu mūzikas instrumentu, vismaz ģitāru, kuras pavadījumā varēsim kopīgi uzdziedāt. Gaidām atsaucīgu publiku ar humora dzirksti," teic V. Rutka. J. Sausnītis ir Pētera Ētera brālēna mazdēls.

Savukārt Pētera Ētera meita Māra Izvestnaja, ilggadēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas bibliogrāfe, speciāli izstādei atsūtījusi sakrātos materiālus par savu tēvu - fotogrāfijas, avīžu izgriezumus un arī kādu bibliogrāfisku retumu, izskatā ļoti maziņu, necilu dzejas grāmatu, kas nākusi klajā Smiltenē, kad Kārlis Sausnītis vēl bija skolnieks.

Komentāri 2

Gods un slava Smiltenes dižgaram.Labāka 50. - 60.gadu Latvijas dzīves apraksta par Pētera Ētera humoreskām joprojām nav.

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 11:50

..

Peteris Eteris tiesam ir cilveks, ar ko Smiltenei but lepniem

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 14:43

Kultūra un Izklaide