Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāk nekā 80% Latvijas iedzīvotāju ar savējiem visbiežāk sazinās sazvanoties 1

Vairāk nekā 80% Latvijas iedzīvotāju ar savējiem visbiežāk sazinās sazvanoties, galvenokārt, lai izstāstītu un uzzinātu jaunumus, kā arī vienkārši parunātos, secināts Zelta Zivtiņas veiktajā aptaujā par cilvēku sazināšanās paradumiem. Lai arī vairāk nekā puse aptaujāto atzina, ka ar savējiem sazinās vairākas reizes dienā, cilvēki labprāt viens ar otru komunicētu un sazinātos vēl aktīvāk, ja zvani un īsziņu sūtīšana tuvākajiem cilvēkiem būtu bez maksas.

Lai arī vispopulārākais cilvēku saziņas veids ar savējiem ir tieši sazvanīšanās pa telefonu, tam seko tikšanās klātienē (vairāk nekā 60% aptaujāto), īsziņu sūtīšana (vairāk nekā 50% aptaujāto), kā arī komunicēšana, izmantojot sociālos tīklus (33% aptaujāto) vai rakstot e-pastus (22% aptaujāto).

„ZZ aptaujas dalībnieki par savējiem visbiežāk uzskata savas ģimenes locekļus, draugus, radiniekus, kā arī klasesbiedrus un darba kolēģus. Jaunieši kā pirmos savējo sarakstā minējuši draugus, savukārt pieaugušie vecumā līdz pat 75 gadiem, pirmkārt, par savējiem sauc pašus tuvākos cilvēkus - ģimenes locekļus," norāda Zelta Zivtiņas sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Igolniece.

Viņa atzīmē, ka atšķirības starp abām vecuma grupām vērojamas arī sazināšanās paradumos. Jaunieši vecumā līdz 20 gadiem visbiežāk ar savējiem sazinās, sūtot īsziņas, retāk zvanot vai tiekoties klātienē. Turklāt kā galvenais iemesls saziņai ar savējiem tiek minēts apmaiņa ar jaunāko informāciju un dalīšanās jaunumos.

„Savukārt pieaugušie vecumā līdz pat 75 gadiem kā galveno sazināšanās veidu ar savējiem minējuši tieši sazvanīšanos pa telefonu un tikšanos klātienē, retāk īsziņu sūtīšanu. Turklāt pieaugušajiem sazināšanās galvenais iemesls visbiežāk ir vienkārši parunāšanās, kam seko apmainīšanās ar jaunumiem un savējo apsveikšana svētkos vai jubilejās," stāsta L. Igolniece.

Atšķirības vērojamas arī sieviešu un vīriešu auditorijās. Lai arī abu dzimumu pārstāvji labprāt sazinās ar savējiem, sievietes ir aktīvākas un dara to daudz biežāk. Vīrieši visbiežāk ar savējiem komunicē, lai pastāstītu jaunumus un dalītos ar jaunāko informāciju (66% aptaujāto), savukārt sievietes - lai vienkārši parunātos (70% aptaujāto).

Komentāri 1

Kultūra un Izklaide