Valkā 13.septembrī notiks Tālavas ielas svētki “ Gar Blusas krogu ”. 9

“Kroga pievilkšanās spēks slēpās miestiņā. Alum senāk piedēvēja sakrālas un dziednieciskas īpašības. Ar to skaloja muti, lietoja iekšķīgi arī zobu sāpju ārstēšanai, nierakmeņu izdzīšanai un fiziska un garīga enerģijas zuduma ārstēšanai’’, lasāms grāmatā „Valkas diližanss”.

Spēkus atjaunot visi aicināti Tālavas ielas svētkos “ Gar Blusas krogu”. Jau no 14.30 pie Lielajām Valkas šūpolēm visi aicināti nest ziedus un citas rudens veltes, lai kopīgi veidotu uzrakstu “ Tālavas iela”! 

Kur nu bez paša Blusas kroga godināšanas – būs gan gards miestiņš, gan kas smeķīgs uzkožams, gan valcēniešu dejas un dziesmas. Par īpašu gaisotni un iekārtojumu stilizētajā krogā( starp namiem Tālavas ielā 7 un 19) parūpēsies Valkas jauniešu dome. 

16.00 laukumā pie Valkas pirmā režisora celtā nama ( tagad Valsts policijas ēkas) amatierteātris “ Rūdis” priecēs ar izrādi “ Paradīzē”, pēc tās – Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirkņa darbinieki iesaistīs valcēniešus aktīvās nodarbēs, iepazīstinot arī ar jaunāko tehniku un aprīkojumu, ciemos solījis ierasties Runcis Rūdis. 

Masiere Sandra un zobu higiēniste Dundija aicinās ciemos uz bezmaksas konsultācijām, turpat mazākajiem būs iespēja iemācīties pareizi tīrīt zobiņus. 

Laikā no 12.00 – 16.00 īpašs piedāvājums no higiēnistes Dundijas – 25% atlaide Tālavas ielas iedzīvotājiem ( lūgums iepriekš pieteikties pa telefonu 25661157). 

Pie bunkuriem jau no 16.00 dizaina aģentūra Minty apgleznos bērnu sejiņas, palīdzēs veidot nozīmītes, magnētiņus. Vecāku maciņu palīdzēs tukšot arī Saldā pieturvieta ar cukurvati, popkornu un kartupeļu virpuļiem.

 Bērnus ap 17.00 aizraujošās nodarbēs aizraus Valkas pirmsskolas iestādes “ Pasaciņa”, “ Gaismiņa” un “ Pumpuriņš” Bērnu rotaļu laukumā, pie tā - AS “ Sadales tīkli” un lelle Elektromontieris vadīs interaktīvu nodarbību par elektrodrošību; turpat radoši līdzdarboties aicinās arī Valkas mākslas skola.

 Īpaši bērnus iepriecinās SIA Valkas meliorācija veidotā Džungļu taka. Būs iespēja ne tikai to izmēģināt, bet arī uzzīmēt vēlamo turpinājumu. Lielākiem bērniem un pieaugušajiem savus spēkus būs iespējams pārbaudīt jaunsargu organizētajā šķēršļu stafetē BMX trasē, savukārt pie bunkuriem 18.00 notiks sacensības “ Valkas stiprinieks”. 

Sportiskāk noskaņotie no 17.30 varēs vērot volejbola kluba “ VK Valka” aktivitātes jaunatklātajā volejbola laukumā.

18.30 pie svētku galvenā vaininieka  Blusas kroga garšīgi skanīgi dejiskā pauzē izklaidēs dziesmu draugu kopa “ Nāburgi”. 

Svētku pirmā kulminācija 19.00 pie ēkas Tālavas 12 a ( pretī Blusas krogam)– Dziesmu kari – Latvijas karaokes tūres Valkas posms ( savu dalību tajā var pieteikt www.dziesmukari.lv vai pirms pasākuma), otrā kulminācija ( jā, jā, šajos svētkos tās būs divas) – 22.00 grupas “ Linga” koncerts Valkas pilsētas kultūras namā, pēc tā – diskotēka ar DJ

, darbosies kafejnīca; alkoholiskos dzērienus uz pasākumu ienest aizliegts. 

Uz tikšanos Tālavas ielas svētkos „Gar Blusas krogu’’!

Komentāri 9

Līga

Kartupeļu virpuļi=kartupeļu virtenes.Vislabāk- atnāc uz Tālavas ielas svētkiem un pārliecinies!

pirms 6 gadiem, 2014.09.11 13:41

un kas ir virtenes?

paradiet bildi.

pirms 6 gadiem, 2014.09.11 16:45

apskatiju bildi

drosi vien ari maksa paris eiro. ka sabiedriba? perk tadas lietas? tipa popkorns, cukurvate, sos virpulus?
var pasakuma laika 100 eur nopelnit?

pirms 6 gadiem, 2014.09.11 16:48

izcili skābs pasākums

Lai arī kāda iela, tāds pasākums. viss sakoncentrēts pašā centrā. varēja jau likt ļaudīm iet tālāk pa ielu.
Būtu vismaz maikas tirgojuši ar moto - Valkā dupsi neslauka.

pirms 6 gadiem, 2014.09.13 22:37

paskābais

Piekrītu " izcili skābs pasākums" .Patiešām tos pasākumu savervelējumus var ik vienā iela iebāzt un nosaukt par ielas svētkiem. Tā arī neradās izpratne ar ko, tad šī iela ir tik nozīmīga, ka jātaisa neizdevušies svētki. Laikam jau ar to shausmīgo konkursu, kur dziedātāji pat balsis nevarēja noturēt un dažs labs pastingrāk ierāvis pie mikrofona rāvās. Žēl, ka " Nāburgi" arī ir miruši. Trīs gabali vairs tikai žvadzina.

pirms 6 gadiem, 2014.09.14 11:28

skābajiem

Kāpēc uz maikas būtu jāraksta tas, ko visi tāpat zina? Bet pasākums jau nebija domāts ļaužiem, bet rīkotāju atskaitei.

pirms 6 gadiem, 2014.09.15 08:55

Santa Ādamsone

Lūdzu, prātvēderi,ja tik ļoti gribās un ja ļoti nekas nepatīk, tad visas iespējas daudz ko ietekmēt un mainīt!

http://valka.lv/aktualitates/svarigi/iedzivotaji-aicinati-pieteikt-idejas-valkas-novada-attistibai-un-iedzivotaju-ikdienas-dzives-uzlabosanai/

http://valkasjauniesi.wix.com/valkasjauniesi1#!parmums/cnyl


Nav prātīgi iziet tikai vienreiz gadā ārā no mājas, nepiedzīvot svētkus līdz galam un vēl nosaukāt kāda ieguldīto darbu, starpcitu, pasākums bija par brīvu, tas vēljovairāk pierāda, ka pašiem uzņēmības un idejas būtu stipri mazāk!
Nebojāsim svētkus citiem un paskatīsimies, kādas pasākumu pērles var atrast šeit http://valka.lv/aktualitates/svarigi/valkas-novada-domes-notikumu-kalendars-22-09-28-09/

pirms 6 gadiem, 2014.09.22 17:19

Kultūra un Izklaide