Valkas bibliotēkā var iepazīties ar dārgām kultūrvēsturiskām grāmatām

Bibliotēka ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu ieguvusi vērtīgus izdevumus.

Bibliotēkas Kataloģizācijas un komplektēšanas nodaļas vadītāja Inta Eglīte stāsta, ka grāmatas ir iegūtas Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Jaunu grāmatu un citu izdevumu iegāde publiskajām bibliotēkām" ietvaros.

 

"Mēs ar savu projektu šīs mērķprogrammas īstenošanā piedalāmies jau kopš 2001. gada. Projekts ir rakstīts visām rajona bibliotēkām. Grāmatas mums piegādā trīs kārtās.

 

 

Pašlaik ir pieejams pirmās kārtas sūtījums. Ir arī otrajā kārtā atvestās grāmatas, bet tās vēl neesam paguvuši sakārtot. Dalība Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā devusi iespēju bibliotēkai iegādāties ļoti vērtīgas, greznas un dārgas grāmatas," stāsta I. Eglīte.

 

Ar viņas rakstītā projekta palīdzību rajona bibliotēkas ir ieguvušas izdevumus vairāku tūkstošu latu vērtībā.

 

Šobrīd Valkas bibliotēkā ir iespēja iepazīties ar tādām grāmatām kā Andra Bernāta "Aktieri par kino", Armīna Kleina "Kultūrpolitika", "Latvija Otrajā pasaules karā (1939 - 1945), Alana Palmera "Baltijas jūras valstu un tautu vēsture", "Rīgas ielas: enciklopēdija", "Vides zinātne", "Via dolorosa" un citām.

 

Grāmatā "Aktieri par kino" ir publicētas režisoru un aktieru atmiņas par tiem laikiem, kad aktīvi darbojās Rīgas kinostudija, ražoja filmas, kuras demonstrēja tālu aiz Latvijas robežām. Kapitāls un grezns ar daudzām ilustrācijām ir izdevums "Latvijas luterāņu baznīcas".

 

 

 Unikāls ir angļu autora Alana Palmera pētījums par Baltijas jūras valstu pagātni. Tas ir stāsts par reģionu ar bagātu kultūru, Eiropas literatūru un mākslu.

 

No biogrāfiskajiem pētījumiem interesanti ir izdevumi par rakstnieku Andrievu Niedru, valstsvīru Zigfrīdu Meierovicu un norvēģu rakstnieku Knutu Hamsunu.

 

Tā ir tikai neliela daļa no bibliotēkā pieejamās literatūras. Bibliotekāres aicina izmantot iespēju un iepazīties ar šīm grāmatām.

Kultūra un Izklaide