Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas centrā – pavasara vēstnesis

Šonedēļ pašā Valkas pilsētas centrā Raiņa ielas 15. nama iedzīvotāji pamanījuši, ka pēc ziemas miega pamodies pagalma iemītnieks - ezītis.

Par to "Ziemeļlatvijai" pastāstīja ezīša pieskatītāja un barotāja Anita Grišjāne. Viņa ir nedaudz norūpējusies, kā dzīvnieciņš izdzīvos lielajos sniegos. Anitas kundze pavasara vēstnesi pirmo reizi ieraudzījusi ēdam no viena trauka ar kaķu saimi.

Pagalmā mājo arī kaķene ar savu atvasi. Par to arī mājas iedzīvotāji tur kopīgu rūpi, gādā par ēdienu un nepieciešamajām potēm. Pensionāre atceras, ka pirms kāda laika kaķenīte ar trim kaķēniem no kāda tuvējā daudzdzīvokļa mājas pagraba ienākusi pagalmā un apmetusies uz dzīvi. Mājas iemītnieki nolēmuši par labu kaķenei un vienam kaķēnam, bet pārējos aizgādājuši uz patversmi.

Anitas kundze stāsta, ka viņa pagalma kaķu saimi uzskata par savējiem, tikai nelaiž istabā, jo tur jau priekšā ir 15 gadus vecais Pūcis un nedaudz jaunāka greizā Milda.

Katru vakaru sieviete dodas uz šķūnīti, kur zem veca dīvāna savu mājvietu iekārtojis ežulis. Anitas kundzei vienmēr kabatā ir kāds gardums - visbiežāk kaķu cietā barība. To ezītis var grauzt uz nebēdu, bet pēc maltītes kā pateicību saviem barotājiem un pieskatītājiem uzčakstina kādu skanīgu pavasara dziesmu.

Katru dienu ežulis iet pagalmā, lai izstaigāju savu maršrutu gar šķūņa sienu, apostītu atkritumu urnu un pasildītos piesaulītē. Anitas kundze, uzticot mums šo savu stāstu, cer, ka tas liks nedaudz pasmaidīt un cerēt uz drīzu pavasari.

Kultūra un Izklaide