Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas pirkt vēl neatrasto meteorītu 2

Laikraksta "Ziemeļlatvija" reklāmas nodaļa saņēmusi vēstuli no firmas "Somers" pārstāvja Sanda Eglava ar lūgumu ievietot sludinājumu par to, ka uzņēmums vēlas pirkt Valkas rajonā 14. martā it kā nokritušo meteorītu, lai to izmantotu kā apdares materiālu ēku celtniecībā.

 

Sludinājums ar vēlmi nopirkt meteorītu publicēts arī portālā "reklama.lv". S. Eglavs sola par katru meteorīta kilogramu maksāt 100 latu. Firma iecerējusi meteorītu izmantot kā apdares materiālu, un klienti, kuriem būs vēlme šo materiālu izmantot savu ēku celtniecībā, varēs to pasūtīt. Jāpiebilst gan, ka līdz šim firma "Somers" nodarbojās ar koka paneļu māju celtniecību.

 

Vakar S. Eglavs "Ziemeļlatvijai" atklāja, ka pagaidām vēl neviens nav piedāvājis meteorītu, vienīgi potenciālie klienti interesējoties, kā ātrāk varētu savā vannas istabā pie sienas pielīmēt flīzes, kas gatavotas no meteorīta.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka 14. marta naktī daudzi kārķēnieši debesīs redzējuši neizskaidrojamas izcelsmes staru zaļā krāsā, kas, tuvojoties zemei, bija tik spožs, ka mirklī viss kļuvis gaišs kā dienā. Pēc tam nograndis stiprs pērkonam līdzīgs sprādziens, kas lika nodrebēt logu rūtīm un māju pamatiem. Pagaidām gan vēl neviens zinātnieks nav apstiprinājis, ka tonakt būtu nokritis mēness akmens.

 

Sazinoties ar Latvijas Astronomijas biedrības valdes priekšsēdētāja vietnieku Kārli Bērziņu, uzzinājām, ka Latvijā juridiski nav aizliegta tirdzniecība ar mēness akmeņiem. Gadījumā, ja kādam palaimējas atrast meteorīta atlūzas, astronoms aicina vispirms par savu atradumu ziņot speciālistiem un tikai tad domāt par iespēju šo unikālo dabas parādību komerciāli pārdot.

 

 

K. Bērziņš uzskata, ka ap šo notikumu ir sacelta pārāk liela ažiotāža un, visticamāk, nevienam neizdosies atrast kilogramiem lielu meteorītu. Labākā gadījumā - tie varētu būt pārsimts gramu. Arī pircēju solītā samaksa esot smieklīgi zema.

Komentāri 2

prahtweeders

Ļautiņi mīļie,vai tad Valkā tiešām neviens igauņu avīzēs neieskatās.Pagājušās ceturtdienas,tas ir 19.marta, Paevaleht rakstīja ka neliels meteorīts nokritis dažus kilometrus uz ziemeļiem no Torvas.Aizejiet uz Valgas bibliotēku un pārbaudiet paši.Tā kā akmeni būs jābrauc pirkt no kaimiņiem.

pirms 10 gadiem, 2009.03.23 22:38

MARTA

Ārkārtīgi pārspīlēta informācija šajā rakstā. Mājas pamati un logu rūtis drebēja tikai Tobīsu mājai un pērkonam līdzīgo skaņu dzirdēja kāds viens cilvēks, vēl dažiem vēlāk, kad padzirdēja par šo notikumu, arī tā kā bija licies, ka kaut ko pērkonam līdzīgu bija dzirdējuši.
Pēc šī raksta pārliecinos, cik ļoti publicētajam nedrīkst ticēt un cik ļoti korespondenti mēdz pārspīlēt.

pirms 10 gadiem, 2009.03.25 12:03

Kultūra un Izklaide