"Vidzemītei" diploms koru olimpiādē (Prezicējums!) 7

Emocionālā apbalvošanas ceremonijā Arēnā Rīga vakar paziņoti pirmie Pasaules koru olimpiādes uzvarētāji, ziņo singriga.lv.Astoņās čempionu konkursa kategorijās, kas saņēma Pasaules koru olimpiādes 2014 čempiona titulu un mākslinieces Olgas Šilovas veidoto čempiona balvu. Savukārt atklātā konkursa labākie saņēma zelta, sudraba un bronzas diplomus.Latvijas kori čempionu konkursā izcīnījuši trīs zelta un desmit sudraba medaļas, kā arī piecus zelta un piecus sudraba diplomus atklātajā konkursā.


Atklātā konkursa uzvarētāji astoņās kategorijās:

Zelta diplomi: Jelgavas novada senioru koris „Gaisma” (diriģente Zita Kurševa), Rīgas Latviešu biedrības senioru koris „eReLBe” (diriģente Zaiga Lazdiņa), senioru koris „Atvasara” (diriģente Skaidrīte Pugača), koris „Vivat” (diriģenti Ināra Freimane un Jānis Veļičko), jauktais koris „Vidzemīte” (diriģenti Dzidra Jēkabsone un Baiba Žēbina)

Sudraba diplomi: senioru sieviešu koris „Noktirne” (diriģente Ilga Bērziņa), senioru sieviešu koris „Atvasara” (diriģente Daiga Galeja), kamerkoris „Amadeus” (diriģente Inga Dziļuma), Ogres kultūra centra jauniešu koris (diriģentes Gunita Bičule un Daina Čudare), Rīgas 84. vidusskolas jauktais koris „Harmonija” (diriģente Justīne Voitkeviča).

Precizējam: Diemžēl organizatoru sniegtajā informācijā ieviesusies neprecizitāte. "Ziemeļlatvija" sazinājās ar kora "Vidzemīte" diriģentēm, kas izlaboja šo kļūmi!

Smiltenes pilsētas kultūras centra jauktais koris “Vidzemīte” (diriģentes Dzidra Jēkabsone un Baiba Žēbina, koncertmeistare Inga Strazdiņa) saņēmis sudraba diplomu savā grupā 8. Pasaules koru olimpiādē, kas šomēnes notiek Rīgā.


Jau rakstījām, ka “Vidzemīte” pieteicās Pasaules koru olimpiādē atklātajā konkursā  kategorijā “Sakrālā mūzika ar pavadījumu” un aizvadītajā piektdienā uzstājās Rīgas Svētā Jāņa baznīcā, dziedot četras dziesmas: divas latviešu valodā, vienu – angliski un vienu –  itāliski. Šajā grupā dziedāja pavisam 11 kori.“Saņēmām sudraba diplomu. Līdz zelta diplomam pietrūka pavisam nedaudz punktu,” stāsta kora “Vidzemīte” diriģente Dzidra Jēkabsone.

Pirmos Pasaules koru olimpiādes uzvarētājus paziņoja sestdien apbalvošanas ceremonijā “Arēnā Rīga”.Astoņās čempionu konkursa kategorijās viņi saņēma Pasaules koru olimpiādes 2014 čempiona titulu un mākslinieces Olgas Šilovas veidoto čempiona balvu. Savukārt atklātā konkursa labākie kori ieguva zelta, sudraba un bronzas diplomus.

 Dz. Jēkabsone uzsver, ka korim ir liels gods piedalīties Pasaules koru olimpiādē un arī sudraba diploms ir augsts novērtējums.“Pat necerējām uz tik augstu rezultātu, taču apzinājāmies ieguldīto darbu. Satraukums bija liels, taču šoreiz koris bija ļoti labi organizējies un disciplinējies darbam, ar atbildības sajūtu,” “Vidzemīti” slavē Dz. Jēkabsone.

Kori “Vidzemīte” par mērķtiecību un līdzdalību šajā grandiozajā pasākumā uzteikuši un priecājušies arī vairāki pazīstami Latvijas Dziesmu svētku diriģenti. 


Komentāri 7

yu

Cerams dzirdēji arīolimpiādes konkursa koncertu nevis tikai žurnālistu kļūmes vai nekļūmes :D citādi no baumām ausis pielips pie pieres :D

pirms 6 gadiem, 2014.07.15 19:53

Koris Mežābele

Apsveicam Vidzemīti ar iegūto balvu,lai veicas arī turpmāk .

pirms 6 gadiem, 2014.07.15 18:45

B

Paldies Mežābelei par sveicieniem:))

pirms 5 gadiem, 2015.05.14 23:00

Kultūra un Izklaide